.

Реј Згрижувачките PR75 Стоматолошки Полирање Струг,2-Брзина Полирање Струг,произведено во САД

Реј Згрижувачките PR75 Стоматолошки Полирање Струг,2-Брзина Полирање Струг,произведено во САД

DEN 479.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Две брзина 1,725 & 3,450 ВРТЕЖИ во минута,1/3 HP Мотор.Брз-промена на чак е лесно да се монтира на десната страна.Стандард стоматолошки коси шахти со чак removers ќе се приспособат на сите видови на chucks.Индустриски одделение, запечатени топката лежишта никогаш не треба подмачкување.Прирачник за ресетирање заштита од преоптоварување. 2-Брзина Полирање Lathe Ray Згрижувачките Полирање Стругови се динамички избалансирани за мазна, тивка работа и квалитетот изграден за годината по годината на сигурен сервис.Тие ја испорача моќен 1/3 HP во целосно ограден, прашина и поздравниот-доказ за домување за проблеми со слободен полирање и мелење.Нашата единствена Две Брзина Струг овозможува до 3,450 ВРТЕЖИ во минута ви дава повеќе енергија и брзина отколку било кога во контра врвот стоматолошки струг.Сите Згрижувачки Стругови функција солиден изградба и модерен дизајн.Specifications Overall должина (вретено совет да вретено совет) 13-3/4"База димензии 6-3/4" X 7-1/2" deep Height до центарот за моторни вратило 5-1/4"1/3 HP, 115 volt 60 Hz standard Net тежина 40 кг / Испорака тежина 43 кг.

Особините