.

СЕНКАТА НА ЛИЛЈАКОТ #16 СТРАНИЦА 21 БЕТМЕН ПЛАШИЛОТО СТРИП ПРОИЗВОДСТВО УМЕТНОСТ ПОТПИШАН w/ГРБ

СЕНКАТА НА ЛИЛЈАКОТ 16 СТРАНИЦА 21 БЕТМЕН ПЛАШИЛОТО СТРИП ПРОИЗВОДСТВО УМЕТНОСТ ПОТПИШАН w/ГРБ

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Поп-Арт Планета објавува и дистрибуира уметност уште од 2001 година. Пребарување нашиот нов и класично сликарство.Над 2000 огласи за .Точни и веродостојни Authentications и истиот ден превозот.Се трошат $100 и да добијат бесплатен превозот!.Од Adrienne Рој Боја Уметност Collection Shadow на Лилјак #16 The Бога од Страв : Дел Еден од Трите Објавени од страна на DC COMICS - септември 1993 Оригиналната Боја Водич Page HAND ПОТПИШАН од Adrienne Рој ~ 7" x 10. 5" гледате на ЕДЕН НА ЕДЕН ВИД дел од оригиналната DC производство на уметност конечна боја водич страница за Сенката на Лилјакот #16 страница рака потпишан во сребрена мастило од colorist Adrienne Рој и доаѓа во комплет со Сертификат за Автентичност На парче е запечатена на картон за заштита.Тоа може лесно да се отстрани за обликување или екранот.Бојата guide е комплетен со colorist Adrienne Рој е нотации Боја водичи беа инструментални во производството на стрипови пред компјутерите.На листови биле печатени со линија уметност и потоа дадена на colorist да се заврши со акварели или мастила.Colorists не само што донесе секоја страница на живот со своето мајсторство, но тие се исто така одговорни за изработка на сигурни дека тие правилно кодирана секој дел од страницата.Кодовите YRB укажуваат на различни проценти од Жолта, Црвена и Сина кои ќе бидат потребни за да се произведе саканите бои кога се печатени.Често се отфрлени како безвредна по производство на стрип слични на анимација клетки - кои сега може да биде во вредност од стотици да илјади долари , оригиналната продукција уметност, вклучувајќи боја водичи и 3 Ms се зголемени во вредност поради нивниот недостаток Само една конечна боја водич постои за секој стрип-Ова е нова на пазарот и ние нудиме на овие објекти по многу прифатлива цена Во денешниот стрип пазар, овие оригиналната боја на водичи може да чини и до 500 per page Инвестираат во овие неверојатни еден вид на предмети денес, и свој дел од стрип историја на Овој дел на производство уметност е заклучени во нашата гробница за речиси 20 години никогаш не се понуди на аукција ќе се најдат на овој објект никаде на друго место - само 1 е создадена не дозволувајте оваа неверојатна уметност да се извлече ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Оваа ставка беше се користи во производството на стрип и беше постапува значително.Јас.

Особините