.

Рака Разнесени Стакло Сликарство рачно изработени Украси за Домови, Канцеларија,партија. Петли Уметност Стакло (2 Парчиња.)

Рака Разнесени Стакло Сликарство рачно изработени Украси за Домови, Канцеларија,партија. Петли Уметност Стакло (2 Парчиња.)

DEN 554.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Направен од стакло род загреана на температура од 1,250 ° C, а потоа насликани злато.Ставете во рерна 400 ° C за 2-3 часа.Разнесени стакло е голема уметност со одличен дизајн работи толку убаво.Уметниците мора да биде многу сложено, тоа ќе биде значаен придонес за прекрасен поглед.Тоа зема пракса за години.Да се даде како подарок или подарок за различни прилики во Новата Година.Тоа е соодветно и вредни, како и.Секој 2 инчи долго и 1 инчи широка 2.5 инчи висок (како што е рачно изработени и може да се разликува малку).Направен од стакло род загреана на температура од 1,250 ° C, а потоа насликани злато.Ставете во рерна 400 ° C за 2-3 часа.Разнесени стакло е голема уметност со одличен дизајн работи толку убаво.Уметниците мора да биде многу сложено, тоа ќе биде значаен придонес за прекрасен поглед.Тоа зема пракса за години.Да се даде како подарок или подарок за различни прилики во Новата Година.Неговата соодветна и вредни, како и.Секој 2 инчи долго и 1 инчи широка 2.5 инчи висок (како што е рачно изработени и може да се разликува малку).Процесот на производство 1.Отстрани стакло со 2 ml беа flustered од страна на гас млазницата температура од 1250 ° C за да формираат делови.Користете удар на саканиот облик. 2.Дел од плетење се припишува на совршенство. 3.Златната боја на делови.Потоа го ставаат во рерна на големината (мали, топлина до 400 степени, поголема топлина за 600 степени) зеде 2-3 час.

Особините