.

Зора Научни Inc. Натриум Хидроксид (Сода Бикарбона Монистра) - 8 lb Pail

Зора Научни Inc. Натриум Хидроксид (Сода Бикарбона Монистра) - 8 lb Pail

DEN 1199.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Технички Одделение.Одлични, чисти квалитет. 99 проценти Чиста.Одлична за употреба како Мозоци Почиста, Маснотии Машина или Електролитниот Мулти-Цел : Може да се користи за правење на сапун, се троши за чистење, боја соголување, Чистење метали, од не ' рѓосувачки челик де-greaser, за третман на вода, чистење стакло bakeware, па дури и за Септички Системи.Може да се користи за да се создаде Убава рачно изработени сапуни.Ракавици и око за заштита мораме да се носи.Корисници треба да бидат претпазливи на потенцијалните изгореници.Број на предмети : 1. Единица брои тип : Унца.Технички Одделение.Одлични, чисти квалитет. 99% Чист.Одлична за употреба како Мозоци Почиста, Маснотии Машина или Електролитниот Мулти-Цел : Може да се користи за правење на сапун, се троши за чистење, боја соголување, Чистење метали, од не ' рѓосувачки челик де-greaser, за третман на вода, чистење стакло bakeware, па дури и за Септички Системи.Може да се користи за да се создаде Убава рачно изработени сапуни.Ракавици и око за заштита мораме да се носи.Корисници треба да бидат претпазливи на потенцијалните горат исто Така познат како Na OH, сода бикарбона и lye.Ова е неоргански хемиски најмалку 99% чист.Тоа е бела цврсти и високо сода метален база и алкално сол.Натриум хидроксидот е растворлив во вода, етанол и метанол.Ова е алкално deliquescent и лесно апсорбира влага и јаглерод диоксид во воздухот.Во Сапун Одлуки : Lye се меша со вода за да се создаде lye решение.Lye решение, кога се меша со масти и масла, ќе предизвика хемиска реакција се нарекува сапонификацијата (фенси за сапун).Резултат на сапонификацијата е убава рачно изработени сапун.Во Чистење : Индустриска или техничка, одделение lye често се користи како почиста и е активна состојка во заедничка потрошувачка средства за чистење.

Особините