.

uxcell Печатени Троседот Покрие Водат Каучот Опфаќа Slipcovers Универзална Мебел за 1 Перница Каучот со Една Перница Случај (Цветаат Цвет, Мали)

uxcell Печатени Троседот Покрие Водат Каучот Опфаќа Slipcovers Универзална Мебел за 1 Перница Каучот со Една Перница Случај

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

1 x тросед капак.И постојат некои пена ленти или мала крпа ленти кои ќе ги користите за да се одржи во место, да се поттикнат да ги надолу и под колку што можеш, ќе се одржи во место.Ова троседот во опфаќа не само вашиот мебел обезбедување тоа трае со години да се дојде, но исто така да додадете нов луксузен изглед или се освежи вашите постоечки почеток на оркестарот.Вашиот тросед може да се менува секоја сезона или на секоја посебна прилика.Чекорите 2 : Push пена или мала крпа ленти во просторот помеѓу перници, обликувањето на насловната на троседот и одржување на тесни ткаенини.Мора да се има стилски за домови со деца и.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : ако имате голема оружје и пренослив перница поддржувачи за вашиот кауч pls цел големина нагоре.Чекорите 3 : Навалување на троседот нагоре и да се најде еластична врски.Повлечете ја страната врски заедно и цврсто. 1 x на истата шема перница капак.Можете да ја смените бојата на вашата соба во секое време.95% Полиестер/5% Spandex.БОНУС ПЕРНИЦА ОПФАЌА : Да ја изразиме нашата благодарност за клиентите, една перница покрие во истата шема е вклучен во Пакетот.Чекори 1 : Повлечете го ткаенина рамномерно во текот на троседот,дозволете софа, задржете на четирите агли. Чекори 5 : Уживајте во вашиот ново coverd троседот.ВИСОКО ВОДАТ МЕБЕЛ ПОКРИТИЕ : Ова каучот маска е направена од 95% полиестер и 5% spandex што го прави на троседот покрие водат и издржливи.Нашите универзална троседот покрие / двојка капак и чаир поклопецот се направени од страна форма фитинг водат ткаенина.Ве молиме проверете ги мерења подолу.Пакетот вклучува : .Ако растојанието на црвена линија е 35-55in, plz изберете 1seater.Ова троседот во slipcover доаѓа во едно парче што важи во текот на целиот стол, совршен за вашата троседот / двојка и чаир од др.Чекори 4 : ставете ги на троседот надолу и pll покрие тесни, влечење вишокот ткаенина на задниот дел.Се повлече напред и назад врски заедно цврсто и вратоврска.Тоа е совршен за секој кој бара решение за мебел decors.Ако растојанието на црвена линија е 76-90in, plz изберете 3seater. (ЗАБЕЛЕШКА : Заради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Овој основен slipcover е одлична за вашиот мебел од spills, носат и солза.Ако растојанието на црвена линија е 57-72in, plz изберете 2seater.Ако растојанието на црвена линија е 92-122in, plz изберете 4seater.некои пена ленти или мала крпа ленти(по Случаен избор).СТИЛСКИ КАУЧОТ на КОРИЦА : Цветаат цвеќиња еластична троседот покритие за дневна соба троседот slipcovers пресек l форма покрива троседот, достапни големини се 1/2/3/4 седишта.

Особините