.

Сомот Двојка Опфаќа Каучот Покритие за 2 Перница Каучот, Удобен Velour Троседот Опфаќа за 2 Перница Каучот Loverseat Троседот Slipcover Мебел Покритие Заштитник за Деца домашни

Сомот Двојка Опфаќа Каучот Покритие за 2 Перница Каучот, Удобен Velour Троседот Опфаќа за 2 Перница Каучот Loverseat Троседот

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Премиум Сомот Материјал.TAOCOCO троседот slipcover е направена од 88% полиестер и 12% spandex богата сомот кадифен ткаенина, дебел и висок еластичен, многу меки и удобни за допир.На velour троседот покрие ќе prefect заштита на каучот од дамките, spills, гребење или солзи, го прави вашиот стол луксузен и елегантен сосема нов изглед.Препорачана Големина.Супер еластичен функција направи slipcovers се погодни за повеќето двојка стилови.Одговара за троседот со вкупна должина : 57-70 во, висина : 31-41 во рака поставите должина : 32-42 во.Ве молиме следете ги детални информации за мерење водич, потврди големина пред купување.Совршено Се Вклопуваат.Лесно да се инсталира со корисничкото упатство.Опремување со дното еластична и 2 еластична прилагодливи засилување ремени, ќе се обезбеди slipcover остане во место цврсто.Доаѓаат со 5 пена ролки да се собори во аглите за кутии околу вашиот перници за да го одржи скриена, па капакот нема да се движите низ кога луѓето седна или ништо.Трансформира Мебел & Целосна Заштита.TAOCOCO сомот троседот поклопецот доаѓаат со повеќе од 10 бои, лесно и брзо ажурирање на боја или ткаенина за вашиот постоечки мебел.Изгледа како да има нов мебел, со страшни разумен начин да се redecorate на буџетот.Најдобро за семејства со деца, домашни миленици или ислужени софи.Направи твојот стол за повеќе удобен, лесно да се заспие и читање во вашиот стол.Лесно да се Грижи.TAOCOCO сомот троседот покрива не само заштита на вашиот мебел од случајно нечистотија како што се вода или прав но исто така и многу лесно да се чисти и rescues многу проблеми.Имајте свеж изглед по многу пати за перење.Рака или со машина перат, миење на температура околу 30 целзиусови степени, благи перење детергент совети.Не кајгана.Не железо.TAOCOCO сомот каучот поклопецот е дизајниран да биде и удобен и убава, што може да се заштити вашиот тросед и мебел од домашно милениче коса, секојдневно носат и солза.Нашите slipcover е комбинација на функцијата и убавина.Добиете тоа и ги красат вашата троседот, и да уживате во вашиот нов дом.Најдобар избор за вас да се заштити од кожа и текстил, мебел!.

Особините