.

maxmill Сомот Двојка Slipcover 1 Компјутер Водат Spandex Троседот Каучот Slipcover Троседот Опфаќа за Дневна Соба Чаир Slipcover со Еластична Дното Мебел Заштитник од домашни Миленици,

maxmill Сомот Двојка Slipcover 1 Компјутер Водат Spandex Троседот Каучот Slipcover Троседот Опфаќа за Дневна Соба Чаир

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одлично се Вклопуваат : Помеша еластичен spandex и добро пораби со дебели еластична бендови, ова сомот slipcover е погоден за повеќето троседот стилови.Drape на slipcover целосно во текот на троседот и истегнување на тоа сите на пат до неа се опфатени сите телото на мебел.Мека и пријатна, создавајќи чувство на разбраното луксуз во вашата домашна сцена.Фотелја ( S ) : Фитинг ширина до 32 – 48 инчи.Нашите кадифени ткаенини цврсти и трајни, но сепак се чувствува мека, свиленкаста и еластична.Фотелја ( S ) : Фитинг ширина до 32 – 48 инчи.Се прилагоди за да се направи тоа мазни, па дури и од сите страни, навивам вишокот материјал во пукнатини, и вметнете ја пена стапови во пукнатини за да се обезбеди slipcover во место.Совршена Заштита тоа е густа, но сепак мека и мазна.Со повеќе боја на избор, нашите сомот е третирана со парична казна боење процес, и да се држи далеку од бледнее и pilling.Ве молиме љубезно мерка вашиот стол димензии пред да ги купите, и да го изберат координирани опција : Фотелја 32-48 инчи; Двојка 58-72 инчи; Софа 72-96 инчи и X големи Троседот 96-116 инчи.Сега можете да уживате во вашиот обновен троседот.Нашите сомот е дише ткаенина, се овозможува на воздухот да тече преку лесно и чува удобно.Обезбеди slipcover од hooking на рака за да циклусот на полите, и да се приспособат на рака, ако е потребно. (За повеќе детали, ве молиме љубезно ве молиме да го проверите слика на Инструкции за Инсталација.Двојка ( М ) : Фитинг ширина до 58 – 72 инчи.Растеглив кадифени ткаенини, брзо се опорави целосно и соодветно.Премиум Кадифени Ткаенини : Овие високо-квалитетни двојка slipcovers се направени од супер големи сомот кадифен ткаенина.Се прилагоди за да се направи тоа мазни, па дури и од сите страни, навивам вишокот материјал во пукнатини, и вметнете ја пена стапови во пукнатини за да се обезбеди slipcover во место.Можете да кука на рака на циклуси на дното полите, и да се прилагоди во право позиција.Најдете ја "ВРАТИ" lables, и ги лоцираме во секој долниот дел на нашиот троседот назад.Дише за да се овозможи струење за поголема удобност.Софа ( L ) : Фитинг ширина до 72 – 96 инчи.Двојка ( М ) : Фитинг ширина до 58 – 72 инчи.Сега можете да уживате во вашиот обновен троседот.Тешка тежина ткаенина; тоа е густа, но сепак мека и мазна.Најдете ја "ВРАТИ" lables, и ги лоцираме во секој долниот дел на нашиот троседот назад.Софа ( L ) : Фитинг ширина до 72 – 96 инчи.Drape на slipcover целосно во текот на троседот и истегнување на тоа сите на пат до неа се опфатени сите телото на мебел.Обезбеди slipcover од hooking на рака за да циклусот на полите, и да се приспособат на рака, ако е потребно.Не се Лизга Подобрување : За подобро да се изедначи и фитинг изглед, пакетот вклучува пена стапчиња.Нашите slipcovers се исто така дизајниран со прилагодливи Еластична Лента на дното рабови.

Особините