.

Granbest 4 Парче Високо Водат Каучот Опфаќа за 3 Перница Каучот Супер Меки Опремени Троседот Slipcover Не се Лизга Покрива Троседот Мебел Заштитник и со Поединечни Перница О

Granbest 4 Парче Високо Водат Каучот Опфаќа за 3 Перница Каучот Супер Меки Опремени Троседот Slipcover Не се Лизга Покрива

DEN 803.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПРИЛАГОДЕНО ДИЗАЈН : Ова обновено 4 парче троседот покритие за 3 перница каучот вклучува 1 база покрива троседот и 3 перница опфаќа, особено дизајниран за оние софи со отстранлив седиште перници или назад перници.Кој поединец седиште перница опфаќа, ова се водат троседот покрие ќе се вклопуваат подобро и совршено ќе се следи контурите на повеќето каучи.Еластичен дното бенд е дизајниран да се задржи вашиот тросед slipcover во место без постојана тенденција и tucking.ПРЕМИУМ ТКАЕНИНА&ЕСТЕТСКИ ОРКЕСТАРОТ : Усвоен од страна на напредни активни печатење и боење нова технологија, нашите магично ги покрива троседот со уникатни полиестер-spandex мешавина ткаенина е кожата пријателски, мека на допир, не исчезнува, не pilling, навремено-бесплатно, дебела и студија, трајни производи за долгорочна употреба.Со краток стил и привлечни бои, нашата опремени каучот покрие ќе ги ажурира целиот свој дом декорација стил и подобрување на луксузни чувство на дневната соба.МЕРКА ГОЛЕМИНА : ве Молиме мерка вашиот троседот пред изборот на нашите троседот slipcovers, нашите големи димензии е погодна за троседот должина помеѓу 71"-92", средни е погодна за троседот должина 56"-70".Секое седиште перница покрие мерки до 20-25 инчи должина, 20-27.5 инчи, широк, 2-9 инчи, дебелина.За подетални мерење упатство, ве молиме да проверите на нашата прикачена слика.ЦЕЛОСНА ЗАШТИТА : Нашата 3-седишта троседот slipcover може да ги покрие сите страни на вашиот тросед, обезбедување на сите круг на заштита.Не само што тоа ќе мебел заштитник одврати гребење, матен шепи, нечистотија, и дневни солзи, тоа е исто така се отпорни на дамки и прашина доказ да го издржат rigors на ден-за-ден употреба.Оваа attractively дизајниран 4 парче каучот slipcover може да даде вашата дневна соба свеж нов изглед додека продолжување на животниот век на вашиот мебел.Тие мора да се има за домови со домашни миленици!.ЛЕСНО СЕ ГРИЖИ И ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : 1. Отстрани седиште перници од мебел. 2.Најдете две "НАЗАД" етикети во цвест на троседот slipcover и лоцирајте ги левото и десното аглите на мебел назад. 3. Капак на мебел од назад кон предната страна по шевовите и навивам во екстра ткаенина. 4.Маска седиште перници и ги стави назад на мебел.Машина мие со ладна вода за лесно грижа и одржување.Нежно циклус и собори сува ниска.Не Кајгана.

Особините