.

4 Парчиња Shot Чаша за Мерење Првенство Мини Мерење Чаша за Еспресо Shot Чаша Течност Тешки Чаша Вино Стакло Поединечни Мерења со Скала (Симпатична Стил)

4 Парчиња Shot Чаша за Мерење Првенство Мини Мерење Чаша за Еспресо Shot Чаша Течност Тешки Чаша Вино Стакло Поединечни

DEN 239.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Може да се добијат : ќе има 4 парчиња стакло чаши со скала, со различни стилови за да изберете, ве молиме проверете детални стил на сликата, доволно количество и стилови за да можете да ја користите или да го замени во секојдневниот живот.Сигурен материјал : овие јасни тешки база чаши се направени од borosilicate стакло и тие се отпорни на топлина, тешки-должност, здрав и силен, безбедно да се аплицираат, лесно да се задржи за долго време, и се достапни за топлина млеко во микробранова печка, на состанокот на вашата различни потреби.Внимателен дизајн : секоја чаша е отпечатена со јасно скала, погодно за вас да се измери колку вода има; површината на овие стакло е мазен и лесен за чистење, кој може да се задоволат вашата дневна подготовка на пијалаци.Зависи од вашиот избор : шут стакло има соодветна големина за да ги задоволат вашите дневни апликација, специфична големина како на слика се прикажува, ве молиме изберете вистинската големина во зависност од вашите преференции или потреби.Се применува за различни прилики : тоа е првиот избор за мерење пиење прибор за млеко, кафе, коктели и пијалоци.Тоа може да се загрева и чисти во микробранови печки, фрижидери, замрзнувачи и dishwashers; Мини мерење на очила се неопходни асистенти кога ќе треба да го контролираат износот, примена на медицината, готвење, печење и мешање; течни shot чаша со мерење на обем може да ви помогне да пиете повеќе вода, свесно.Идеален подароци : Не само што се овие мерење на стакло погоден за себе ги користите, но тие можат да се применат како слатка и идеален housewarming, роденден, годишнина, празник подароци за пријателите и семејството; да ги споделиме со другите да пијат еспресо или вода заедно ќе бидат многу повеќе да се забавуваат.Едноставен изглед : Овие мерење на стакло чаши се бројат основи, па тие не ќе совет или да паднат лесно, и можете да им ги на децата безбедно; Ознаки на стакло се трајни, не-токсични, не е лесно да исчезнат или да се носат надвор, помагајќи ти да се измери мала количина на содржината без користење на мерење лажица.Карактеристики : Материјал : borosilicate стакло Големина : како слики прикажани Боја : како на слики прикажани Пакет вклучува : 4 x Мерење на купот со скала Забелешка : Поради прирачник за мерење на димензиите, ве молиме овозможи мало отстапување се Должи на различни монитори, бојата може да биде малку поинаков.

Особините