.

Snap Прстен Plier, Внатрешна/Надворешна Circlip Клешти, Директно Вилица Рака Алатка за Инсталирање и Отстранување на Snap Пролет

Snap Прстен Plier, Внатрешна/Надворешна Circlip Клешти, Директно Вилица Рака Алатка за Инсталирање и Отстранување на Snap

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Поле на Примена : snap прстен plier погодна за инсталирање и отстранување на snap пролет,во возило производство и машинската индустрија за фиксен имајќи или дупка имајќи.Премиум Квалитет : snap прстен plier е направен од highquality алатка челик и угасне, трајни и стабилни.Удобен и Сигурен : Нашиот кадар прстен клешти со twocolor натопена пластична рачка, обезбедува долго време удобно користење и сакајте се лизга од вашата рака.Ергономски рачки нуди целокупната контрола, и инстант држи власт и не е лесно да се смени неговата позиција во текот на собранието, за прицврстување, и лепење работа.Внимателен Дизајн : пролет дизајн заштедува време и напор, лесно да се работи со и за една рака операција.Клешти со фини совети лесно може да се постигне во тесни простори, стисок на мали делови и се наведнуваат на жица.Спецификација : Производ тежина е околу 150 грама / 5.3 оз, совет дијаметар од околу 1.8 mm / 0.1 во вкупна должина е околу 185mm / 7.3 во.Спецификација : Предмет Тип : Snap Прстен Plier Материјал : Алатка челик Цел : Инсталирање на внатрешна пролет во дупка Производ Тежина : Околу. 150 грама / 5.3 оз Совет Дијаметар : Прибл. 1.8 mm / 0.1 во Отворање : Прибл. 32-милиметри / 1.3 во Вкупна Должина : Околу. 185mm / 7.3 во Главата Должина : Околу. 44mm / 1.7 во Пакет Листа : 1 x Кадар Прстен Plier.

Особините

Product weight is about 150 grams / 5.3oz, tip diameter is about 1.8mm / 0.1in, total length is about 185mm / 7.3in. :