.

Woodhead 460R12W Вдп 3-Пол/4-Pin Жица

Woodhead 460R12W Вдп 3-Пол/4-Pin Жица

DEN 5582.88

Износот
Во форма достапна за нарачката

Повеќе печат plug/приклучок интерфејс чува од нечистотии; отпорен на пареа и вода од висок притисок миење d до 1000 Psi.Колор-кодирани ¼ " терминал завртки претходно наместени во отворена позиција, подготвени за жица.Лебдечки на ножот изградба обезбедува само-усогласување, и подобро механички и електрични врска со минимизирање на абењето и топлина.Три парче вирус олеснување печати кабелот без оштетување на автомобилот.Оваа Woodhead вдп 460 R12 W 3-Пол/4-жица pin и ракави 250 V receptacle карактеристики повеќе печат plug/приклучок интерфејс, имајќи го надвор загадувачи; отпорен на пареа и вода од висок притисок се мијат надолу до 1000psi.Колор-кодирани ¼ " терминал завртки претходно наместени во отворена позиција, подготвени за жица.Лебдечки на ножот изградба обезбедување на авто-усогласување, и подобро механички и електрични врска со минимизирање на абењето и топлина.Транспарентен жици водич проверува сите жица насоки се на место пред обезбедување на жица.Три парче вирус Олеснување печати мозок, без да се оштети кор.Molex нуди комплетна линија на сигурен Woodhead електрични решенија наменети за поддршка оптимално работникот за безбедност и перформанси за денес е груби должност средини.Нашата индустрија-водечки решенија се движат од преносни осветлување за енергија дистрибуција поддршка на потребите на индустрии како што се комерцијални градежништво, за комунални услуги, петрохемиската, и храна и пијалаци.

Особините