.

Pegasus Spiele Bookworm - Картичката Игра

Pegasus Spiele Bookworm - Картичката Игра

DEN 359.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лесни Bluetooth Media Player Прави Слушање Центри Преносни, Лесно И Адаптивни.Bluetooth-от уред е компатибилен со CD плеер и FM радио тјунер.Произведени Од Страна На Хамилтон Buhl. 10-30 Минути Играње Време.Сите знаејќи Bookworm се врати во поголем кутија со повеќе содржина и предизвици на играчите да излезе со зборовите на одредена почетна буква и во однос на одредена тема – и сето тоа што е можно побрзо!Неколку почетни букви и многу различни категории (летање, солено, мебел, ) се сите играчи треба, за да се добие зборови тече.Креативност и брзо размислување се клучни, со оглед на играч кој може да се ослободи од сите свои рака картички прв, победи на играта.Bookworm – Картичката Играта е брза и разноврсна игра за збор волшебници и брзо размислуваат слично.Играта доаѓа со три привлечен режими, кои се движат од уреден ред со категоријата се менува секогаш кога некој играч ќорци, да симултан квиз на владата каде што само најбрзиот играч резултати.Во новото издание на играта содржи повеќе картички од пред за зголемување на сорта.

Особините