.

Магијата ТЦГ Картичка Игра Ривали на Ixalan Бустер Кутија француска Верзија - 36 Пакети од 15 Карти

Магијата ТЦГ Картичка Игра Ривали на Ixalan Бустер Кутија француска Верзија - 36 Пакети од 15 Карти

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Легендарниот град на Orazca е пронајден, но тоа нема да се тврди дека без борба.Сега, мора да outpace, надмудрат, и надвладее вашите ривали како што vie за контрола на овој антички метропола!.Секој бустер кутија содржи 36 пакети, секој пакет содржи 15 случаен картички од Ривалите На Ixalan картичка во собата, вклучувајќи случајно вметната премиум фолија картички и митски rares!.Датум на издавање : 19 јануари 2018, оваа листа е од јазична верзија : француски јазик.Легендарниот град на Orazca е пронајден, но тоа нема да се тврди дека без борба.Сега, мора да outpace, надмудрат, и надвладее вашите ривали како што vie за контрола на овој антички метропола!Успеат и ќе ги наметнува најголема моќ од авион!Приклучи се Vraska на нејзината тајна задачи од змеј господар Никол Bolas, или lash на камшик на Angrath, новиот минотаурот Planeswalker пиратски!Ривалите на Ixalan е последната редовна мали проширување да биде пуштен на слобода, господар сет содржи 196 картички и вклучува случајно вметната премиум фолија верзии на сите картички.Некои од rares се Двојно-соочуваат картички кои беа испечатени на посебен печати лист.Девет дополнителни картички се наоѓаат во собата е planeswalker палуби (2 митски planeswalkers, 2 rares, 2 uncommons, 2 ризница и 1 заеднички двојна земјиште).Со следење на Диносаурусите, Merfolk, Вампири, и Пирати поединечно, accopanied со гласови на социјалните медиуми, тоа ќе биде одлучено кој го контролира златниот град на крајот на Ривалите на Ixalan приказна!Двоен-картички со кои се соочуваат и да се Трансформира се врши во текот од Ixalan.На предната страна на некои од нив е различно обоени, на задната страна е уште еден Легендарен Земјиште.Се погледне за враќање на 'Постарите' subtype со Постар Диносаурусите (прв Старешини, кои не се Џинови).

Особините