.

Samyang Ф1.8 20 мм Прирачник се Фокусира на Леќите на Canon - Црна

Samyang Ф1.8 20 мм Прирачник се Фокусира на Леќите на Canon - Црна

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ф1.8 отворот создава фантастична слика со плитки длабочина и мазна фокус опрема прстен овозможува прецизна прилагодување.UMC технологијата го намалува светкаат и ghosting колку што е можно појасна посветла слики.Стакло Aspherical објективот елементи намалување на хроматските аберации ефикасно да се произведе одличен квалитет на сликата.Леќа, Призмата Капи, Леќа Хауба, Леќа Торбичка.На Samyang 20mm Ф1.8 ЕД КАКО UMC е широк агол, прирачник се фокусира леќи за dslr фото апарати се има full-frame сензор големина.Протокот на светлина е создаден, врз основа на посебноста на растојание од стакло за сензор во mirrorless камери за да се создадат оптимални перформанси.Светла Ф1.8 отворот обезбедува најбрз shutter брзина, дури и под ограничени услови на осветлување, да се понуди најдобар квалитет на слики.Тоа може да заличи на вашиот секојдневен сликите, но исто така создава одличен кои се надвор од фокус се погледне од страна на истакнување главна тема ефективно.Сместени помеѓу ултра-широк 16mm и широк-стандард 24mm, на 20mm фокусна должина е совршено се вклопуваат да се истражуваат широк агли, не само за снимање затворен слики како што се концерти и внатрешни работи фотографии, но, исто така, улични сцени.На 20cm минимум фокус растојание додава флексибилност на објективот.Врз основа на Samyang Оптика' исклучителни оптичка технологија, Ултра Мулти Слој, две aspherical и три екстра-ниска дисперзија леќи биле вклучени меѓу 13 елементи во 12 групи, за да се намали аберации и непотребни светлина дисперзија, доставување на висока резолуција десно од центарот на делови на сликата.Слика Сензор големина : Целосна рамка 35mm, Фокусна должина : 20mm, Максимална бленда : f/1.8, Филтер Дијаметар : 77mm, Агол на гледање : 94.8 сте (full frame сензор), 70.3 сте (APS-C сензор), 56.1 сте (Микро 4/3), Минимум фокус растојание : 0.2 m, Фокус тип : прирачник, Број на дијафрагмата ножеви : 7, Леќа изградба : 13 елементи во 12 групи (2 Aspherical), Димензии (макс) : 83mm Кол x 85.9 мм Л.

Особините