.

PGA TOUR Жените Airflux 16 Голф Skort со Стомак Контрола Корселе

PGA TOUR Жените Airflux 16 Голф Skort со Стомак Контрола Корселе

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.PGA TOUR жените голф skort со две предни џебови и еден во задниот џеб.Лесно Се Грижи.Стомакот Контрола Изградена-Во Shapewear Во Стомакот Дека Веднаш Slims!.Airflux Иновативни Вентилирани Ткаенина.Влага Wicking.Стил и перформанси се сретне со оваа PGA Tour жените голф skort.Мекото flowy голф здолниште доаѓа во 16-инчен должина и е направен од Airflux вентилирани решетката ткаенина за да бидете кул за врвен комфор кога ќе се игра на топли денови.Вграден-во краток обезбедува скромност сакате додека shapewear на стомакот веднаш smooths вашата фигура за додворувања силуета во голф облека.Влага-wicking технологија обезбедува сува fit со движење на влага оддалеченост од вашето тело.Се протега во сплетам на ткаенина на голф здолниште за жените овозможува целосен опсег на движење така што може да се лулаат и се наведнуваат со леснотија.Заштита од сонце спречува штетните UV зраци од продира во структурата на голф облека, така што може да се фокусира на својата игра, без да се грижите.Дами skort карактеристики на задниот џеб да задржи вашето бодовна листа блиску на дофат на раката или други мали предмети кога сте во движење.Додадете женскиот стил на вашиот жените golf облека и носат ова skort на предметот или излезени со пријателите и семејството.Пар со PGA Tour голф кошула за да изгледаат и се чувствуваат најдобро.Таа доаѓа во редовна, мал и плус големини.Мекото flowy голф skort доаѓа во 16-инчен должина и е направен од Airflux вентилирани решетката ткаенина за да бидете кул.Вграден-во краток обезбедува скромност сакате додека shapewear на стомакот веднаш smooths вашата фигура за додворувања силуета.Се протега во сплетам на ткаенина на голф здолниште за жените овозможува целосен опсег на движење така што може да се лулаат и се наведнуваат со леснотија.Додадете женскиот стил на вашиот женска golf облека и носат ова skort на курсот или од околу градот.

Особините