.

WideAnt2-5G 5G и 4G Двојна Антена за Microhard BulletCATM Вистински MIMO Целосно Ограден Ултра-Широк Бенд ±45° Polarizations 24K Злато Позлатен Конектори

WideAnt2-5G 5G и 4G Двојна Антена за Microhard BulletCATM Вистински MIMO Целосно Ограден Ултра-Широк Бенд ±45° Polarizations

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овој сет, направи за подобрување на Microhard Bullet CATM јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s ексклузивни dual-на-еден антена пол планината адаптер и 30 нозете на WRG400 ултра-ниска загуба коаксијален двоен кабли (сите со 24 K злато позлатен конектори) за директно поврзување на Microhard Bullet CATM.Оваа Wide Ant2-5 G™ сет карактеристики 24 K злато позлатен конектори и антена елементи кои се целосно затворена во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови!.На Wide Ant2-5 G™ се состои од два независни антени (еден со +45° поларизација и на други со -45° поларизација), совршен за вашата Microhard Bullet CATM како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа, вклучувајќи 5 G бендови.На Wide Ant2-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на (варира)° и вертикална решетка на (варира)°.Оваа Wide Ant2-5 G™ систем е направен за Microhard Bullet CATM (SKU MCH-Bullet CATM-WDG2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол/Маст) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Wide Ant2-5 G™ наоѓа значително повисока од Microhard Bullet CATM локација.На Wide Ant2-5 G™ себе мерки 20.5 x 6.9 x 22 инчи и тежи 5.5 lbs.Една година производителот со гаранција.На Wide Ant2-5 G™ од Wir Eng® е 5 G и 4 G вистински MIMO ±45° MIMO (45° насока на стрелките на часовникот и 45° контра-стрелките на часовникот бран polarizations), целосно ограден, сите временски услови, Двојна антена за надворешна/пол/јарболот инсталации.На Wide Ant2-5 G™ е целосно затворен и сите временски услови отпорни, и е идеален за вашиот Microhard Bullet CATM бидејќи тоа создава и пренесува бранови во две различни поларизација начини, како на MIMO-уреди стандарди.На Wide Ant2-5 G™ е исто така компатибилна со сите присутни и претстојните 5 G бендови до 6,000 MHz.Оваа Wide Ant2-5 G™ сет, направи за подобрување на Microhard Bullet CATM јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wide Ant2-5 G™ и 30 нозете на WRG400 ултра-ниска загуба двојна коаксијален кабел со 24k злато позлатен конектори, и 24k злато позлатен адаптери за директно поврзување на Microhard Bullet CATM.Индустриска сила нерѓосувачки челик Еден-на-Двојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри резултати, инсталирајте како високо како е можно).На Wide Ant2-5 G™ вклучува една година гаранција период.

Особините