.

AquaHomeGroup 20 - Фаза Замена Туш Вода Филтер Кертриџ (Не Домување), Компатибилен со Било Туш Филтер на Сличен Дизајн Универзална Висока Излезна

AquaHomeGroup 20 - Фаза Замена Туш Вода Филтер Кертриџ (Не Домување), Компатибилен со Било Туш Филтер на Сличен Дизајн

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ЗДРАВСТВЕНА ЗАШТИТА ТУШ СИСТЕМ : Нашиот патрон има 20 фази на филтрација за ефикасно го намалува хлорот, тешките метали, флуор, вар и скала во вода.ВОДА ПРОЧИСТУВАЧ : Бара замена еднаш во 4-6 месеци (~ 10 000 литри) во зависност од квалитетот на водата и фреквенција на употреба.Се користи целото семејство и не грижете се за наскоро туш патрон за замена.РЕВИТАЛИЗАЦИЈА на ТЕЛОТО : се Грижи за кожата, косата и ноктите.ЕДИНСТВЕНА, НАУЧНО ФОРМУЛИРАН : бања филтер без евтини карбонат и калциум сулфат што сабо проток и ќе престане да работи брзо – ЕДИНСТВЕНИ, НАУЧНО ФОРМУЛИРАН се вклопуваат за подолго траење, максимална филтрација во топла и ладна вода.ЛЕСНА ЗАМЕНА на - Нема алатки потребни за замена.Само отворете домување на туш кертриџ филтер, земете стари и да ја замени со нова.Нашите внимателно дизајнирани Aqua Home Group врвен квалитет туш систем дава моќна заштита and SPA за целото семејство!Успеавме да ја направиме нашата филтер елементи за да биде совршено одговараше и balancedfor оптимална филтрација и, исто така, надополнета едни со други за стекнување на повеќето поволни физички andchemical својства на човечкиот организам.Витамин Ц и Е ја спречува предвременото стареење и има корисни effecton здравјето на кожата, кожата станува повеќе еластичен, подобро го задржува влага. 20-Фаза филтер омекнува вода,отстранува нечистотии, иританти, тешки метали, и непријатни мириси.Тоа промовира здрава кожа, коса и нокти со посилен филтрација.Dechlorinating туш филтер дава мулти - фаза филтрација со blendof гранулирана активира кокос јаглерод, полипропилен памук, KDF-55, калциум sulfite, алкална ceramiballs и други состојки за максимална филтрација во двете топла и coldwater.Слоевите се placedbetween Ултра-Фини, Висока Густина челик мрежа на двете страни на филтер - Универзална конекцијата работи со сите туш видови без потребни алатки. - На нашите високо-перформанси inlinewater филтер обезбедува во согласност со вода под притисок, без намалување на постоечки водни притисок.

Особините