.

Almay Палетата се Појавува, Fabulista, 0.16 оз, палета сенки

Almay Палетата се Појавува, Fabulista, 0.16 оз, палета сенки

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Крем прав нијанси за високо влијание боја.Влажни/сува формула.Различни нијанси и бои во секоја палета.Dual заврши апликатори има заоблени крајот + посочи крајот за повеќе изгледа.Dual заврши апликатори има заоблени крајот и укажа крајот за повеќе изгледа.Сите 9 бои во секој комплет се стручно се избрани да се надополнуваат едни со други и сите тонови на кожата, па можете да играте со бескрајна комбинација на сенки.Секој прав е преполна со пигмент, но се чувствува мазна и свиленкаста глајд модели на рамномерно.Може да се применува секој сенка сува или, за поинтензивна боја, влажни вашите очи-сенка четка пред убедливо на прав.Било начин, ќе добие неверојатен боја, кој се вклопува беспрекорно.Ophthalmologist тестирани и погоден за чувствителни очи и контакт-леќа wearers.На ALMAY Палетата се Појавува карактеристики крем прав нијанси за високо влијание боја за Мал Појавува на POW!Слој, се вклопуваат, и се комбинираат бои за да се создаде свој уникатен стил.На престиж инспириран палета со различни нијанси и бои.Dual заврши апликатори има заоблени крајот и укажа крајот за повеќе изгледа.Парови совршено со Almay Пенкало Eyeliner, Almay Течни Lash Полнила, и Almay Око Шминка Смена Novelettes.Влажни и Суви формула која што е Противалергиски.Ophthalmologist тестирани и безбедно за осетливи очи.Апликацијата Совети : Користете сува за живописни бои, користете влажни за дури и повеќе од драматично влијание.Користете ги посочи апликатори крајот на лагер изгледа.Сите 9 бои во секој комплет се стручно се избрани да се надополнуваат едни со други и сите тонови на кожата, па можете да играте со бескрајна комбинација на сенки.Секој прав е преполна со пигмент, но се чувствува мазна и свиленкаста глајд модели на рамномерно.Може да се применува секој сенка сува или, за поинтензивна боја, влажни вашите очи-сенка четка пред убедливо на прав.Било начин, ќе добие неверојатен боја, кој се вклопува беспрекорно.Ophthalmologist тестирани и погоден за чувствителни очи и контакт-леќа wearers.

Особините