.

Kenchii Професионални Колекција KEX5-55 Х5 5.5 Косите Shears/Ножици

Kenchii Професионални Колекција KEX5-55 Х5 5.5 Косите Shears/Ножици

DEN 7560.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Идеален за момент, тапи на слајд сечење.МАТЕРИЈАЛ НИВО 3. Премиум молибден и colbalt легура Јапонски нерѓосувачки челик.Флеш планината класичниот компактен собранието.Полу форумот се справи со карактеристики поголеми прст и палецот дупки за средни до големи големи раце.Бесплатни Меѓународни Превозот!Карактеристики : - Идеален за момент, тапи на слајд сечење.- МАТЕРИЈАЛ НИВО 3 - Премија молибден и colbalt легура Јапонски нерѓосувачки челик.- Флеш планината класичниот компактен собранието.- Полу форумот се справи со карактеристики поголеми прст и палецот дупки за средни до големи големи раце.- Отстранлив прст одмор.- Rockwell : 5860 Ниво 3 : Kenchii ниво 3 shears се за професионална кои побарувачка супериорен квалитет и перформанси од своите алатки.Премиум Јапонски нерѓосувачки челик со одлична отпорност на корозија.Molybdenm легура се додава за да се зголеми жилавост и сила.По термичка обработка, овој метал е способен за постигнување извонредна цврстина и отпорност на абење.Rockwell : 5860 Rockwell : Rockwell цврстина тестирање е општ метод за мерење на тврдоста на метални материјали.Во овој тест, а се применува за да го поставите дијамант конус или челик, прекалени топката во површината на металот.Цврстина се мерки од страна на длабочината на пенетрација.

Особините