.

XiaZ Сонцето Сенка Плови Правоаголник 12' x 12' УВ Блок SunShades Крошна Тенди за Патио Двор Градина за Косење Трева Отворено Опфаќа, Беж

XiaZ Сонцето Сенка Плови Правоаголник 12' x 12' УВ Блок SunShades Крошна Тенди за Патио Двор Градина за Косење Трева Отворено

DEN 839.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Премиум материјал : Плови сенка правоаголник е направен од 100% нов 185 gsm полиетилен со висока густина, силна и добро пораби.Со трајни нерѓосувачки челик Д-прстени во секој агол, така што сонцето сенка крошна лесно може да се поврзани со ниту една цврста врска точка.Можете да уживате во отворено слободно време без да се грижиш за да се биде изгорена!. 95% УВ блокирање : Висока густина на воздухот-порозни блокирање, обезбедување 85%-90% од сенчење ефект, како и ефикасно намалување на топлина.И може да се спротивстави на 95% од штетните ултравиолетови зраци, да се спречи директна сончева светлина, така што вашиот патио може да се заштити приватноста при добивање на повеќе вентилирани и удобно место.Структура на Издржливост : Сите рабови на патио опфаќа за сенка се изградени со двоен слој за засилен stitched чини да се спречи работ триење и деформација.На ткаење е густа, дозволувајќи им на вода и воздух за да помине слободно, и нема вода се акумулира во дождливите денови, изработка на палубата опфаќа за нијанса повеќе удобно.Лесен за Користење : Xia Z патио сенка може да се монтира на вашиот дом, големи дрва, патио,палубата колони или тие може да биде пренесен од дрво мислења или челик столбови вградени во конкретните footings.станува збор опремени со јажиња да се направи виси и да ја сведе бриз!Т еј мора лесно да се докажани да го издржат ветер налетите до 90mph кога се правилно монтирани.Широко Апликација : Сенка плови заштита и сенка од сериозни ефекти на топлината на сонцето & УВ зраци.Патио маска е добра алтернатива за традиционалните пергола, чадор или прекриени тремот.Тие се најновиот тренд во заштита од сонце.Перк до вашиот Двор, базен области, градини, децата се игра области, автомобил простори, па дури и влез начини.

Особините