.

МК Мат за Cricut Силуета - 12x12 - Нови & Подобрена (Поширок & Подобро Ознаки) - Стандард Стап Розова Сечење Мат (3 Парчиња) - по Мис Кејт Cuttables

МК Мат за Cricut Силуета - 12x12 - Нови & Подобрена (Поширок & Подобро Ознаки) - Стандард Стап Розова Сечење Мат (3 Парчиња)

DEN 311.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ако ви се намали 1/4" исклучување на врвот на мат тоа ќе се подредат Мат Решетка на Решетка на Софтвер.Подобро Ознаки Ние се пресели нашите мерења надвор од лепило област, ние исто така, додаде белег во центарот на мрежа.СИЛУЕТА МАШИНИ.Чувајте ги пластичните покрие за да се заштити лепило додека не е во употреба.Нашите Пропушти Кејт Розова Сечење на Мат со Стандардни Стап лепило е она што ние се чувствуваме да биде совршен баланс помеѓу почетната држи сила и лепило долговечност.Мерење marks are секој 1/4" на сите четири страни.Рачно центар мат кога вчитување.Секогаш ја тестираме и нови душеци пред да commit New душеци се многу леплива, тест лепило пред да се пријавите на material Keep пластични покрие за да се заштити лепило додека не е во употреба.Нови душеци се многу леплива, тест лепило пред да се пријавите на материјалот. ►ПРЕПОРАЧУВА МАТЕРИЈАЛИ - Мис Кејт Сечење на Мат со Стандарден клуч е совршен за широк спектар на средна тежина материјали, вклучувајќи cardstock, моделот хартија, винил и особено Пропушти Кејт Cuttables широка линија на моделот хартија пакети!.Усогласат мат на левата страна кога вчитување.Мат димензии ќе се подредат Мат Решетка на Решетка на Софтвер.Рачно центар мат кога вчитување.Усогласат мат на левата страна кога вчитување.Рачно центар мат кога вчитување. ►СТАНДАРД СТАП – Лепило е важно.Рачно центар мат кога вчитување.Ако ви се намали 1/4" исклучување на врвот на мат тоа ќе се подредат Мат Решетка на Решетка на Софтвер. ►МАШИНА COMPATIBALITY – Нашите Пропушти Кејт Сечење Мат работа на ГОЛЕМО со НАЈМНОГУ 12" Дигитални Машини за Сечење, односно, Cricut Истражуваат & Создателот, Силуета Камео 1 2 3 & 4, Pazzles Инспирација VUE, Janome Уметнички Работ, KNK, и многу повеќе!. ►МАТ КАРАКТЕРИСТИКИ – Нашите душеци се направени на лекување, флексибилни полипропилен со кои се проширува душеци живот.Ако ви се намали 1/4" исклучување на врвот на мат тоа ќе се подредат Мат Решетка на Решетка на Софтвер. ►Подобро ознаки - Ние се пресели од мерењата да надвор од лепило област, ние исто така, додаде белег во центарот на мрежа.Доаѓа со пластична фолија, го замени тоа кога не е во употреба за заштита и зачувување на лепило.Пошироката раб до раб за подобра машина за сечење компатибилност!Сега нашите душеци се совршен ширина за да ги собере Cricut сечење машини.Ако ви се намали 1/4" исклучување на врвот на мат тоа ќе се подредат Мат Решетка на Решетка на Софтвер.►НОВИ & ПОДОБРЕНА – Пошироката раб до раб за подобра машина за сечење компатибилност!Сега нашите душеци се совршен ширина за да ги собере Cricut сечење машини.Мат димензии ќе се подредат Мат Решетка на Решетка на Софтвер.

Особините