.

10Pcs Шрафцигер, Дигитални вртежен момент Шрафцигер, Претходно Прилагодливи вртежен момент Возачот, Zns-2 Електронски Dynamometer

10Pcs Шрафцигер, Дигитални вртежен момент Шрафцигер, Претходно Прилагодливи вртежен момент Возачот, Zns-2 Електронски Dynamometer

DEN 2788.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

МАГНЕТНИ ДУПКА : дигитална вртежен момент шрафцигер има магнетно дупка, plug and play, и може да одговори на различните потреби во работата.СЕОПФАТНИ ФУНКЦИИ : вртежен момент тестер има сеопфатни функции и 4 складирање на податоци единици.НОМИНАЛНА ГОЛЕМИНА На : номинална големина на хексагонална чашката е 6.35 mm/0.25 инчи.Тоа е ергономски и лесен за ракување.СКЛАДИРАЊЕ КУТИЈА : Има кутија која може да се чуваат и се врши, кој е лесен за употреба.ПАКУВАЊЕ ЛИСТА : 1 битна (вклучувајќи 10), 1 x дигитален вртежен момент шрафцигер, 1 x мали Филипс шрафцигер.Опремени со 10 малку, замена е брзо и лесно.Спецификација : Предмет Тип : Дигитални Torsion Шрафцигер Батерија : 2 x AAA батерии(не се вклучени) работна Околина : Температура 0-40 Складирање на животната Средина : -10-60 Модел : ZNS-2 Опсег : 0.2-2 N.м Поделба Вредност : 0.001 Н. м Точност : ± 2% На Номинална Големина на Хексадецимален Грло : Прибл. 6.35 mm / 0.25 во Пакет Листа : 1 Сет Шрафцигер Битови(вклучувајќи 10pcs) 1 x Дигитален Torsion Шрафцигер 1 x Мал Крст Шрафцигер .

Особините

Item Type:
Digital Torsion Screwdriver
Battery:
2 x AAA batteries(not included)
Operating Environment:
Temperature 0-40
Storage Environment:
-10-60
Model:
ZNS-2
Range:
0.2-2N.m
Division Value:
0.001N.m
Accuracy:
± 2%
The Nominal Size of the Hex Socket:
Approx. 6.35mm / 0.25in
Package List:
1 Set Screwdriver Bits(including 10pcs) :
1 x Digital Torsion Screwdriver :
1 x Small Cross Screwdriver  :