.

Microchip Технологија Псо Sbd 1700 V 50 До-247 (Пакување од 5) (MSC050SDA170B)

Microchip Технологија Псо Sbd 1700 V 50 До-247 (Пакување од 5) (MSC050SDA170B)

DEN 2056.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Диоди Силициум Карбид Schottky 1700 V 136 A (DC) Преку Дупка за ДА-247-3 Product Спецификација : Категорија : - Дискретни полупроводнички законот за Производи, Диоди - Rectifiers - Single Mfr : - Microchip Technology Package : - Tube Part Статус : - Active Diode Тип : - Силициум Карбид Schottky Voltage - DC Обратно (Vr) (Макс) : - 1700 VCurrent - Просечна бидат исправени (Io) : - 136 A (DC)Напон - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 1.8 V @ 50 ASpeed : - Не, Времето за Опоравување 500m A (Io)Обратна Времето за Опоравување (trr) : - 0 ns Current - Обратна Истекување @ Vr : - 200 На @ 1700 VCapacitance @ Vr, F : - 4450p F @ 1 V, 1 MHz Mounting Тип : - Преку Hole Package / Случај НА : - -247-3 Supplier Уред Пакет : - ДА-247-3 Operating Температура - Делница : - -55 °C 175 °CBase Производ Број : - MSC0501 : - $37.43000100 : - $34.39500 Влага Чувствителност Ниво (MSL) : 1 (Неограничен) ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0080.

Особините