.

10 Парчиња, 18 инчен SATA 6Gbps Кабел w/Заклучување Latch (90 Степен на 180 Степен) Црвена, CNE565859

10 Парчиња, 18 инчен SATA 6Gbps Кабел w/Заклучување Latch (90 Степен на 180 Степен) Црвена, CNE565859

DEN 179.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Со Заклучување Способност.SATA ревизија 3.0 (ака SATA III) дава до 6 Gbps податоци автопат.Директно-преку конекторот на едниот крај, 90-степен конекторот на другите.Вклучува дел за latch на секој крај на кабелот за да се обезбеди тоа не функционира себе лабава.Наназад компатибилен со SATA ревизија 1 и 2 (ака SATA јас и SATA II).SATA 6 Gbps кабли се овластени да обезбеди максимална брзина од вашиот SATA систем.

Особините