.

DyAn Рака Чудак Сирената Црвено Преносни Рачно Управувани Аларм за Училишта Војници Алармантна, 120DB

DyAn Рака Чудак Сирената Црвено Преносни Рачно Управувани Аларм за Училишта Војници Алармантна, 120DB

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Звукот на преносни рачен сирената беше толку гласно дека тоа може да се слушне од 1/4 милја далеку.Рачен алармот, лесно да се работи, само се сврти да се справи со звукот на алармот.На домувањето се направени од издржлив пластика за максимална сила и издржливост.Широко се користат во фабрики, училишта, војници, природни катастрофи и крајбрежен чувари, итн.да може ефективно да се обезбеди навремено предупредувања за време инциденти.Со мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси.Спецификација : Предмет Тип : Рака Чудак Сирената Операција Тип : Рака Управувана Звук Тип : Сирената Изградба : ABS Пластика Домување Димензии : Ширина : Прибл. 5.51 во Висина : Околу. 9.09 во Длабочина : Прибл. 7.95 во Decibel : 120db Големина : Прибл.11cm / 4.3 во 23cm / 9.1 во Опис на Производот : 1. Преносни аларм е страна-извит sounder дека не бара моќ поддршка.Тоа се нарекува поинаку поради локални разлики. 2. Вклучувајќи се справи, опрема брзина зголемување механизам, лизгачот, фиксна тркала, тонови на воланот, звук прозорец маска, опрема кутија, кутија рамка, дршката е поврзан со возење вратило на опрема брзина зголемување механизам, и на излез вратило на опрема зголемување механизам поминува преку pin-от не е поврзан со лизгачки блок, и лизгачки блок е поврзан со прирабница од impeller од триење пренос. 3. Нема потреба за моќ поддршка, а моќта е предвидено од страна на тресење на рачка за да се направи алармот испрати некој сигнал на аларм.На ниво на звук зависи од брзината на рака. 4. Во однос на стилот и цел, таа е поделена на фиксна рачна аларм и преносни рачна аларм. 5. Рака-извит аларм е лесен во тежина, лесно да се носат, може да биде самостоен, и ќе се справи со звучен аларм. 6. Широко се користат во фабрики, училишта, војници, посебно поплава контрола, природни катастрофи, отворете касарната, воздушна одбрана и други итни случаи. 7. Да може ефективно да се обезбеди навремено рано предупредување за време на инцидентот и да се намали луѓе имотна штета и жртви.Пакет Листа : 1 x Рака Чудак Сирената.

Особините