.

ZEFS--ESD Воздух Riveter Пневматски Занитвам Пиштол Лактот Хидраулични Core Влече Занитвам Пиштол Нерѓосувачки Челик Занитвам Пиштол Возбудлив Алатка

ZEFS--ESD Воздух Riveter Пневматски Занитвам Пиштол Лактот Хидраулични Core Влече Занитвам Пиштол Нерѓосувачки Челик Занитвам

DEN 1823.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Во споредба со manual (рачно) исцрпени и inexact возбудлив, можете да работат на овој занитвам алатка со една рака, и возбудлив е прецизна и точна.Притиснете на активирањето, алатката автоматски ќе занитвам и вадење на mandrel, намалена рака и надлактицата вирус, на ергономски дизајнирана рачка за зголемување на комфорот.Едноставни и брзи за да работат како и повеќето пневматски riveters но не бараат компресори, не треба да го влечете црева сите околу себе, каде се вклопува рака занитвам одговара, се изврши совршено во секое време.Инсталирате или да се повлече од нерѓосувачки челик, од челик и алуминиум заковки со големини, погоден за повеќето работни услови, како на пример поправка RVs, занитвам на брод, downspout, одлична за про HVAC, механичар, roofer, телекомуникациска техника, метал работник, олук installer, итн.Едноставни и брзи за да работат како и повеќето пневматски riveters, не има какофонија, каде се вклопува рака занитвам одговара, се изврши совршено секој пат!.Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош, како и на задоволително ниво и брза услуга.Максимална се повлече студ големина 6.4 (mm)Доаѓа со пиштол на главата големина 4.0 4.8 6.4 (mm)Митинг 1900 (kg)се Повлече помине удар 20 (mm)Ер влезот големина 1/4 (инчи)Предложи внатрешниот дијаметар на trachea 6.5 (mm)Работен притисок 0.6-0.8 (Mpa)Висина 310 (mm)Алатка висина 310 (mm)Вкупна должина 300 (mm)Опсег на примена Riveted на метални плочи како што се алуминиум, железо, нерѓосувачки челик, итн.Алатка должина 300mm Tool нето тежина 2.16 (kg).

Особините