.

Norpro KLEVE од Нерѓосувачки Челик, 8-Инчен Резба Нож

Norpro KLEVE од Нерѓосувачки Челик, 8-Инчен Резба Нож

DEN 382.32

Износот
Во форма достапна за нарачката

Нож го прави краток работа на резба печено месо, живина и риба во уредни, па дури и парчиња во една континуирана мозочен удар.Сечилото : Нерѓосувачки молибден vanadium челик.Удобно, ергономски мек зафат, не се лизга рачката изработен од ABS пластика.Сечилото мерки, 8"/20cm/ Справи мерки, 5.25"/13.5 cm.Миење на рацете се препорачува.

Особините