.

Anolon 47218 - Класичен - Резба Нож Set - 20 cm Slicer и Вилушка - Јапонски Челик - Трајни Изградба - Удобна Рачка

Anolon 47218 - Класичен - Резба Нож Set - 20 cm Slicer и Вилушка - Јапонски Челик - Трајни Изградба - Удобна Рачка

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

РАЗНОВРСНА USAGE - Можете да ја користите оваа кујна резба нож го поставите секојдневниот како што е совршен за режење зглобовите на месо и живина.ЦЕЛОСНА ТАНГ ИЗГРАДБА - Ова месо резба нож во собата е многу издржлив и нуди совршена рамнотежа и совршена контрола во рака.ЈАПОНСКИ ЧЕЛИК - Нашите резба нож и вилушка поставени се направени од издржлив Јапонски челик.На ножеви се појачани со мраз за да остане поостри подолго.УЛТРА УДОБНО РАЧКИ - Оваа резба нож го поставите доаѓа со contoured се справува нуди многу безбедна и многу удобен зафат.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА - Нашите готвачи месо резба нож го поставите доаѓа со доживотна гаранција.Тоа содржи 20cm Slicer Нож и Резба Вилушка.Како професионален гастрономски бренд, сакана од готвачи од целиот свет, Anolon гастрономски прибор секогаш има, и секогаш ќе биде врвен квалитет глобален бренд кој обезбедува исклучителна производ и исклучителни резултати.Овој класичен остри кујнски резба нож во собата е одличен за режење зглобовите на месо и живина, што го прави секојдневна сите круг придружник во кујната.Нашите резба вилушка и нож го поставите има целосна танг изградба нуди висока издржливост и перформанси, како и совршена рамнотежа и контрола во рака.Оваа печено резба нож во собата е направен од мраз појачани Јапонски челик и нејзините сечилото е фалсификувани да остане поостри за подолго и да понуди почиста и поостри се намали.На contoured се справи со додадени на оваа месо резба нож и вилушка поставите носи на безбедна и многу удобен зафат, која ќе ви помогне да биде многу прецизни при подготовката на вашите оброци.Ние сме толку сигурни во квалитетот и трајност на нашите остри печено резба нож во собата, тоа доаѓа со доживотна гаранција.

Особините