.

170pcs Ресни Кабелот за Полнење 3мм White & Црна Природни Cutton Ресни Снабдувањето со 219 Двор Ресни Јаже Дрвени Монистра Прстени Стапови DIY Ресни Растенијата Ги Ѕид Виси Зан?

170pcs Ресни Кабелот за Полнење 3мм White & Црна Природни Cutton Ресни Снабдувањето со 219 Двор Ресни Јаже Дрвени Монистра

DEN 455.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ресни Колекции за Возрасни Почетници : Ресни материјали колекции е совршен diy занает комплет како што вклучуваат сите занаети материјал за вашиот проект.Тоа вклучува секоја работа што треба да се направи вашиот ресни растенијата закачалка или ресни ѕид виси.Сите во еден Ресни kit(170pcs) : 0.12 инчен x 109 двор ресни јажиња(беж и црна), 1* основни прирачник, 4*дрвени стапчиња (2 парчиња 0.59x7.87inch и 2 парчиња 0.59x11.81inch), 15*дрвени прстени (5pcs 2.36 инчен, 5pcs 1.97 инчен и 5pcs 0.98 инчен), 70*дрво монистра (50pcs 0.47 инчен и 20pcs 0.79 инчен), 0.39*0.47 инчен плоштадот дрво монистра, 0.39*0.47 инчен насликани монистра, 4*S hook(2 парчиња 0.08*1.97 инчен и 2 парчиња 0.1*2.76 инчен), 1*Ножици, 1*провира игла, 1*капчиња, 1*лента мерка, одлична за knotting почетници.Ресни Јазли Прирачник : Ресни е уметност на врзување креативни јазли.Можете да дознаете 6 основни јазли овде, Со овие основни јазли, што може да направи голема модели.И користење на дрвен стап, дрво мушка и боја дрвени монистра, што е уште поважно, со вашата инспирација, кој ви помага да ги направите вашите рачно изработени занаетчиски повеќе уникатен.Природни Ресни Мозок се : Изработени од 100% природни памук, брзо да симнете, мека, без мирис, безбедно и не-токсични, нема боење, не белење, апсолутно природни памук ресни јаже.И две различни бои и се даде повеќе креативен простор.Уникатен Подарок : Смири умот и да се намали стресот, да ја подобрите вашата концентрација и зголемете ја вашата креативност со ресни комплет.Совршен за на ѕид hangings, растенијата закачалки, таписерии, DIY бохемски чипка јаже занаети.Најдобрите и уникатни подароци за вашите семејни или себе си.Urradia 170pcs Ресни Кабелот за Полнење Ресни Снабдувањето со 3мм 219 Двор Ресни Јаже со Дрвени Монистра, Прстени и Дрвени Стапчиња за Растенијата Ги Ѕид Виси Занает Колекции Пакетот Вклучува : 109 YD бела код 3мм 109 YD црна код 3мм 5 * 60mm дрвени прстени (40mm во кол) 5 * 50mm дрвени прстени (34mm во кол) 5 * 25мм дрвени прстени (13mm во кол) 4 * s Hook 2 парчиња 15mm*200mm дрвени dowels 2 парчиња 15mm*300мм дрвени dowels 50 * 12mm круг дрвени монистра 20 * 20mm круг дрвени монистра 10 * 12mm квадратни дрвени монистра 50 * 12mm природна боја дрвени монистра 10 * 12mm шарени монистра 1 * шиење игла 1 * лента мерка 1 * ножици 1 * игли за плетење.

Особините