.

Ле Creuset Рерна Мит, Црна

Ле Creuset Рерна Мит, Црна

DEN 860.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Великодушно големина на рерната мит чувари против изгореници при превоз жешки тави. 100-процентно памук платно со тери-крпа обвивка; согласува да Британски топлина-пенетрација стандарди.Флексибилни, не-порозни најлон бариера спречува навлегувањето на пареа, вода и маснотии.Тефлон се противи на дамки и spills; виси јамка; машина-перат.Мерки околу 14-1/2 од 7-1/2 од 1/2-Инчен.Дизајниран за заштита на зглобовите од "бејкер е горат" со својот долг ракав, ова трајни мит достигне до надлактицата кога се носи, и се одликува со вградени магнет за лесно складирање на околните апарати.

Особините