.

Petsonik Не Кората Уредот да Престане да Куче Лае, Кората Птица Куќа Кутија за Кучиња, Куче Лае контролни Уреди Отворено, Лае Кучето Одвраќање ултразвучно Birdhouse, Кората ?

Petsonik Не Кората Уредот да Престане да Куче Лае, Кората Птица Куќа Кутија за Кучиња, Куче Лае контролни Уреди Отворено,

DEN 719.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Оваа кора контрола birdhouse беше изградена со највисоко ниво на квалитет за да се обезбеди долгорочна употреба;Оваа верзија е мала тежина и е дизајниран супер симпатична и симпатична за надворешна оркестарот, Иако ова отворено кората на одвраќање може да се користи во затворени простории, како и - тоа е не се препорачува.ОВОЈ УРЕД НЕ РАБОТИ НА СИТЕ КУЧИЊА - Овој уред не може да бидат ефикасни за многу големи куче (над 110 lb), многу мали кучиња (под 8 lb) или на многу стари кучиња и тоа не ќе работат на кучиња кои се слушно оштетени; исто Така, секој куче реагира малку различни во прв план.Ако вашето куче е имаат тешко време во учење на оваа обука, обидете се прво со користење на други методи на обука за контрола на прекумерна лае (како што се наградува за постепено успеси), се додека не се навикнува да ултразвукови обука процес.Надгради Микро-чип технологија автоматски детектира лае и емитира ултразвукови звук за да ја иритираат куче и тишината на лае.Куче silencer кората контрола birdhouse беше погодно дизајниран со повеќе settings; Режим на 1 : Низок Опсег (до 15 метри); Режим 2 : Среден Опсег (до 30 метри); Mode 3 : Висок Опсег (до 50 метри); Овие Кората Контроли биле тестирани и докажани да биде целосно безопасен за луѓето, животните и растенијата; Овие кората обука уреди се наменети за професионална обука за куче однесување.Нашето ветување; Ние сме сосема сигурни дека ќе Љубов нашата анти лае birdhouse; ако не ви се допаѓа или не се чувствуваат тоа е вреди секој денар од вашата инвестиција денес; ние ќе им даде на вашиот целосна исплата назад без прашања праша.

Особините