.

Само 11,6 инчен Платно Лаптоп Ракав Случај Торба w/Рачка за Dell Insipron 11 3000, Само 11,6 MacBook Air, Asus Chromebook C202SA C223NA / VivoBook W202NA E203NA, XIDU PhilBook, 11.5 РКА Galileo Про (Виолетова)

Само 11,6 инчен Платно Лаптоп Ракав Случај Торба w/Рачка за Dell Insipron 11 3000, Само 11,6 MacBook Air, Asus Chromebook

DEN 359.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лаптоп ракав заштитни случај за повеќето само 11,6 инчен лаптоп студент chromebook лаптоп, како што само 11,6"Apple Mac Book Air, Dell Inspiron 11 3000 / i3168 / i3185 / 3195 / 3185 / 3168, Inspiron 11 3000 2 во 1, Asus Vivo Book W202 NA / E203 NA / E200 HA, Vivo Book Флип 12 TP203 NA / TP202 NA, Asus Chromebook C202 SA / C201 PA / C223 NA, Леново 100e / 300e / 500e Chromebook, Idea Pad 130s / 120s, Јога 710, Acer Chromebook R11, HP Chromebook 11 G5, Samsung Chromebook 3 и повеќе.Надворешниот Големина : 12.3 x 8.8 x 0,8 инчи, внатрешна големина : 11.8 x 8.1 x 0.7 инчен, ве молиме љубезно ве молиме да го проверите вашиот уред димензија пред купување поради варијациите во големината за различни бренд модели.На пример, овој лаптоп ракав НЕ одговара за Леново Chromebook C330 / Think Pad 11 E, HP Chromebook 11 G6, Asus Chromebook Флип.Ако не сте сигурни за големината на, ве молиме слободно да контакт.Лаптоп ракав вршење на случај е направен за квалитетно платно и нејасни поставата со перница, отпорен на вода и шок доказ, да ги задржи вашите вредни лаптоп безбедно и уредно од нула, поздравниот, ситни отпад и нечистотии.Надвор џеб нудат екстра простор за што да се одржи компјутерски додатоци, како кабел & полнач, глувчето, тенок хард диск, мобилен телефон или други мали предмети.Двојно патент затворање работат непречено и лесен пристап до вашиот лаптоп.Дршката рака на страната прави лаптоп случај преносни и функционална, можете да го носат само за во движење, или се лизга во вашиот ранец, училиште торба, tote, куфер или други торба.Одличен придружник за работа, патување, бизнис патување, на училиште / колеџ класи, канцеларија, се менуваат и повеќе.

Особините