.

Ringside Гел Бокс ММА Рака Обвива

Ringside Гел Бокс ММА Рака Обвива

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

На Ringside Гел Muay Тајландски ракавица обвива обезбеди основните зглоб поддршка за вашиот ММА, кик-бокс и бокс потреби.Овие половина mitts имаат шок-апсорбирање на гел над стави на запалената за зголемување на безбедноста на рацете и противник.Заврши со кука и јамка затворање дизајн кој обезбедува заврши во место дури и за време на најтешките спаринг сесии.Направени од комбинација на neoprene, мрежа и еластична за удобно да се прилагодувате одговара.За оптималниот фитинг ракавица ве молиме видете ја табелата е предвидено и да се измери вашата рака обемот (Мал е за млади и Средни XLarge се за возрасни).На Ringside Гел Шок Ракавица Обвива плик вашите раце во безбедна комбинација на neoprene, mesh, еластична и шок-апсорбирање на гел над стави на запалената.

Особините