.

Panier des Sens Рака за нега на природни Ритуал Лаванда - Течни Марсеј сапун и рака крем

Panier des Sens Рака за нега на природни Ритуал Лаванда - Течни Марсеј сапун и рака крем

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Вашиот нов рутина за нега на рацете.Измијте си ги рацете со нашите течни марсеј сапун направен од 100% vegetal масла и хидрат нив со нашите utltra негување рака крем, со 20% шеј путер и ултра-хранлива текстура.Мирис : безвременски, елегантен и природен мирис.Опушта и почива телото и умот.ЛАВАНДА ЕТЕРИЧНИ МАСЛА, исто Така познат како "сино злато", Лаванда е ароматични почит на Прованса.Тоа е мирисна душата на регионот, плодот на почит за трудот.Лаванда етерични масла е особено добра за осетлива и иритирана кожа.Неговата благосостојба и ведрина мирис е многу ефикасна како анти-стрес да ја поврати релаксација и мир.Благодарение на својата конкретна акција на нервниот систем, исто така, помага да се намали fluster, раководител на болка и несоницата.Добро допир : Зајакнува та.КОКОСОВО МАСЛО Кралицата на vegetal масло, кокосово масло е 90% масни киселини, но исто така познат како витамин Е, витамин К и железо.Ладно-цедените, своите анти-воспалителни и антимикробна доблести confers тоа заштитна и хранлива својства, а исто така помага против стареењето на кожата. 100% природно, тоа го остава на кожата омекнат, хидрирани и длабоко се напојуваат.Вашиот нов рутина за нега на рацете.Измијте си ги рацете со нашите течни марсеј сапун направен од 100% vegetal масла и хидрат нив со нашите utltra негување рака крем, со 20% шеј путер и ултра-хранлива текстура.

Особините