.

BALITY Malachite Приемник, 50К‑200Mhz 400Khz‑2Ghz SDR Софтвер Радио Приемник Модул со Екран на Допир, со Долги/Кратки/Средна Бранова Сигнал Аналитичар, PCB Одбор Електронски Индустри

BALITY Malachite Приемник, 50К‑200Mhz 400Khz‑2Ghz SDR Софтвер Радио Приемник Модул со Екран на Допир, со Долги/Кратки/Средна

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

★ 【Фреквентен Опсег】★На фреквентен опсег е од 50 k Hz до 200 MHz (стандардната верзија), 400 MHz до 2 GHz (регистрирани надградба на верзија).Аналогна Модулација : СУМ, SSB, WFM, Г.С. ★ 【Независна Моќ Слој】★ Строго почитување на дизајн правила на висока фреквенција електронски кола во PCB дизајн, SDR приемникот има независна власт слој.Со отпорност појавување и ниска статични бучавата во позадина, производот може да се ефикасно shield авто‑мешање. ★ 【Со IPS LCD Екран на Допир】★ Со ултра‑широк агол на гледање IPS LCD capacitive екран на допир, на агол на гледање не е помалку од 155 степени.Со светла боја и јасно UI, страната не е бело и на екранот не е темно. ★ 【Прилагодено Бас Дијафрагмата】★ звукот празнина звучник со кориснички бас дијафрагмата се користи во внатрешноста на машината, со јасни midrange, тешки бас и одличен квалитет на звукот. ★ 【Обезбедување на квалитет】★ Направени од високо квалитетен материјал, производот е трајни и стабилни со долг животен век.Ние нудиме висок квалитет на производите!Ако имате било какви проблеми со квалитетот, ве молиме контактирајте го нашиот клиент сервис, ние ќе рефундирање на дека безусловно.Нашите напори се само за ваше задоволство!.Спецификација : Предмет Тип : SDR Приемник Материјал : ABS Фреквентен Опсег : 200 MHz, 400k HZ-2 GHz Demodulation Режим : СУМ, SSB, WFM, Г.С. Работат на струјата : 300m A Чувствителност : 0.3 u (во 200 MHz) 3.5 Инчен СП Екран на Допир за Динамичен Блокирање Опсег : За 85d B Екранот пропусниот Опсег : 60k Hz Scalable Напојување на Владата : вградена Батерија за Напојување и USB Напојување матична Плоча : Четири-Слој PCB Процес Антена : SMA Тип Антенски Приклучок Светлото : Контролира UHF UHF Бенд Поддршка на Батеријата Модел : Литиум Батерија Капацитет : 600m A Пакет Листа : 1 x Приемникот 1 x USB Кабел 2 x Конектор 1 x Антена 1 x Прирачник за Корисникот Забелешка : 1. Ве молиме не overcharge, кој ќе влијае на животниот век на батеријата 2. Ве молиме не користете над фреквенција 3. Ве молиме не удирајте на производ, тоа ќе предизвика производ да бидат оштетени и не можат да се користат.

Особините

Item Type:
SDR Receiver
Material:
ABS
Frequency Range:
200MHz, 400kHZ-2GHz
Demodulation Mode:
AM, SSB, WFM, CW
Working Current:
300mA
Sensitivity:
0.3u (at 200MHz)
3.5 Inch SP Touch Screen :
Dynamic Blocking Range:
About 85dB
Screen Display Bandwidth:
60kHz Scalable
Power Supply Mode:
Built-in Battery Power Supply and USB Power Supply
Motherboard:
Four-Layer PCB Process
Antenna:
SMA Type Antenna Socket
Screen Backlight:
Controllable
UHF UHF Band Support :
Battery Model:
Lithium Battery
Battery Capacity:
600mA
Package List:
1 x Receiver :
1 x USB Cable :
2 x Connector :
1 x Antenna :
1 x User Manual :
Note:
1. Please do not overcharge, which will affect the battery life :
2. Please do not use over frequency :
3. Please do not knock the product, it will cause the product to be damaged and cannot be used :