.

Конектор Скенирање Антена Преносни Црна Ноктот за Радио Скенер

Конектор Скенирање Антена Преносни Црна Ноктот за Радио Скенер

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

СТАКЛО ИНСТАЛАЦИЈА:инсталација метод на скенирање антена на BNC приклучок е стакло инсталација (леплива кука и тока), работната температура е -40°C~+65°C, а конектор материјал е чист бакар сребро.СО BNC ТИП КОНЕКТОР:Лепило монтирање на антена има BNC конектор и може да се користи со радио или скенер со BNC конектор.RF КАБЕЛ RG174:радио фреквенцијата кабел RG174 има добар анти-електромагнетни пречки и флексибилност.антена не е само светлина во тежина, но возило шунка радио аматерски радио мобилен скенер, исто така, има карактеристики на висока температура отпор, отпорност на влага и корозија.ВИСОКА ДОБИВКА АНТЕНА:антената добивка од Ноктот скенерот е 3d B, конекторот е BNC машки, прима фреквенција е 30 MHz-1200 MHz, и тоа има карактеристики на широк фреквентен.ЧИСТ БАКАР СРЕБРО КОНЕКТОР МАТЕРИЈАЛ:На ноктот-тип BNC скенирање антенски приклучок материјал е чист бакар сребро, антената материјал е бакар прстен, широк бенд добиваат скенер антена должина е околу 4 инчи, и кабел должина е околу 118".Функција : 1. Главно се користи за BNC интерфејс радија или скенери.2. RF кабел RG174。3. Таа добивка е 3d B, конекторот е BNC машки, прима фреквенција е 30 MHz‑1200 MHz.4. Инсталација метод е стакло инсталација (леплива со кука&јамка), а работната температура е -40°C~+65°C. 5. Конектори материјал е чист бакар сребро, и антена материјал е бакар прстен.Спецификации : Состојба : 100% сосема new Item тип : Ноктот BNC Скенирање Antenna Connector материјал : чист бакар silver Antenna материјал : бакар ring Color : black Antenna должина : Околу. 4in Cable должина : Околу. 118"Тежина : Околу. 150g Конектор : BNC male Installation метод : стакло инсталација (со кука&јамка)Примање на фреквенција : 30 MHz-1200 MHz S.W.Р.≤1.5 Примање стекнат : 3d BRF кабел : RG174 Maximum влезна моќност : 50 WOperating температура -40°C~+65°CFrequency опсег : широкопојасен reception This антена доаѓаат со BNC тип конектор, работа со радио или скенер со BNC тип конектор.Пакет Листата : 3 x Claw BNC Скенирање Антена .

Особините