.

Зими P3S 300 Серија Алуминиум Притисок Мерач со Месинг Internals, 0-60 psi/kpa, 6 Dial Екранот, +/-5% Точност, 1/4 NPT Дното Планината

Зими P3S 300 Серија Алуминиум Притисок Мерач со Месинг Internals, 0-60 psi/kpa, 6 Dial Екранот, +/-5% Точност, 1/4 NPT

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Дувачкиот wetted делови за мерење на не-корозивна течност и гас под притисок.Кружни dial е затворен во алуминиумска случај дека е сертифициран IP52 за заштита од прашина и течности.Мерки притисок со двојна скала (psi/k Pa)/(Hg.вакуум/k Pa).Прикажете маршутата е + или - 0.5% преку целиот опсег на мерач (ASME B40.100 Одделение 2 A).Долниот планината машки врска со или 1/4" или 1/2" NPT стапка.

Особините