.

Превоз Гром Топла Натопена Поцинкуван - 5/8-11 x 13 PT - Количина-250

Превоз Гром Топла Натопена Поцинкуван - 5/8-11 x 13 PT - Количина-250

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Топла натопена поцинкуван превоз завртки имаат domed или countersunk head, и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата.На плоштадот дел костец во дел се фиксни (обично дрво), спречување на гром од вртење кога орев се затегнати.На плоштадот месо тело на гром овозможува да се заклучи на своето место кога е вметната во тркалезна дупка во дрво или плоштад дупка во метал рака, на unthreaded плоштадот месо тело повлекува во дрво, создавајќи цврста врска.Превоз Завртки под 6 инчи се целосно навој.Димензии над 6 инчи во должина имаат рамо.Топла Натопена Поцинкуван собранија треба да се користи исклучиво.Ако користите HDG гром мора исто така да го користите HDG орев.Превоз Гром Топла Натопена Поцинкуван - 5/8"-11 x 13" PT - Количина-250.

Особините