.

LED Headlamp, Батерија Светла, КОЧАН 230°Широк Зрак Светла со Осветлување&центарот на Вниманието и Сензор за Движење, Лесен Водоотпорен Главата Светилка за Надворешни Раб

LED Headlamp, Батерија Светла, КОЧАН 230°Широк Зрак Светла со Осветлување&центарот на Вниманието и Сензор за Движење, Лесен

DEN 398.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

【230° Широк-Зрак КОЧАН Headlamp & XPE Страна на Место Светло】 – Кој висока светла КОЧАН и LED извор на светлина, овој широк зрак headlamp нуди 230°широк агол осветлување и 1200 Lumens излез за максимална осветленост, наместо на осветлување до само една мала област во предниот дел од вас.Исто така дизајниран со еден екстра светла LED XPE место на светлина која може да се обезбеди осветлување оддалеченост од околу 100.Широка зрак овозможува да види сè што треба да се види. 【Многу видови Осветлување Режими & Светла Долготрајни】 – Ова КОЧАН headlamp е лесен за употреба, Кратко притиснете го копчето за да го ротирате низ КОЧАН висок / КОЧАН ниска / XPE висок/ XPE ниска mode/ИСКЛУЧУВАЊЕ.Вграден-во 1200mah голем капацитет на батерија.Време на полнење : 3h целосно наполнета.Работно време : 2.5-8h по целосно да се полнат. 【Сензор на Владата, на дланка-Бесплатни Светлина】 – Оваа батерија индукција headlamp дизајниран со сензор за движење на владата, лесно контрола на headlamp дури и ако имате ракавици на.широк агол headlamp има вграден 1200m Ah литиум батерија и може да биде обвинет од страна вклучени usb c полнење кабел.Кога светлината е вклучен, можете да кратко притиснете сензор копчето и да ја направат како сензор режим (Индикаторот на светлината се врти жолта од red.) Потоа можете да го вклучите светлото за вклучување/исклучување на мавтајќи со рака во рок од 10cm пред сензор прием. 【Лесни & Удобно】 – Нашите LED headlamp светло карактеристики со прилагодливи, растеглив и еластична headband да одговара за главата големина.На лесни широк зрак headlamp тежи само 2.47 оз (изградена-во батеријата вклучена) и може да се носи на главата, тешко шапка, шлемови, без никаква нелагодност.Прилагодливи headband одговара на сите возрасни и тоа е предвидено да се направи вашата глава го добиете најдоброто удобно состојба. 【Широко се Користи】 – Широко се користи во кампување, работи, работни, планинарење, риболов, поправка.Пакетот вклучува 1 раководител светилка со 1 USB-C полнење кабел.Забелешка : ве Молиме целосно полнат тоа пред првата употреба.

Особините