.

Црвено Срце Аметист Супер Saver Предиво 6/Pk 6 Pack

Црвено Срце Аметист Супер Saver Предиво 6/Pk 6 Pack

DEN 1355.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овој медиум тежина е Америка најпродавани предиво за повеќе од седумдесет години!Совршен за сите поврзана и капчиња проекти.Категорија тежина : 4. Содржина на цврсти Материи & Мулти : 100% акрил.Содржина Flecks : 96% акрил/4% други влакна.Putup Мулти & Flecks : 5oz/141g, 236yd/215m.Putup Материи : 7oz/198g, 364yd/333m.Мерач : 17st x 23r = 4in/10cm на големината US8/5мм игли за плетење, Предложи капчиња кука големина I9/5. 5mm кука.Dyelotted : Ние се обиде, но не се секогаш во можност да натпревар dyelots.Цврстите материи се не Dyelotted.Нега : машина за миење, собори сува, не кајгана, не железо, сува cleanable.Доаѓа во различни бои.Секој се продава одделно.Произведено во САД.Не Батеријата Е Потребно.Боја Име : Аметист.Пакет Димензија : 10.0" L x 0.3" W x 4.0" H. Овој медиум тежина е Америка најпродавани предиво за повеќе од седумдесет години!Совршен за сите поврзана и капчиња проекти.Категорија тежина : 4. Содржина на цврсти Материи & Мулти : 100% акрил.Содржина Flecks : 96% акрил/4% други влакна.Putup Мулти & Flecks : 5oz/141g, 236yd/215m.Putup Материи : 7oz/198g, 364yd/333m.Мерач : 17st x 23r = 4in/10cm на големината US8/5мм игли за плетење, Предложи капчиња кука големина I9/5. 5mm кука.Dyelotted : Ние се обиде, но не се секогаш во можност да натпревар dyelots.Цврстите материи се не Dyelotted.Нега : машина за миење, собори сува, не кајгана, не железо, сува cleanable.Доаѓа во различни бои.Секој се продава одделно.Произведено во САД.

Особините