.

Bernat Ќебе Предиво, Сребро Челик

Bernat Ќебе Предиво, Сребро Челик

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% Полиестер.Увезени.Економски голема топка големина.Содржина : 100% полиестер.Топката Големина : 300g / 10.5 оз, 201 метри / 220 метри.Плетење Мерач : 8 sts и 13 редови со 8 мм (САД 11) игла за плетење.Капчиња Мерач : 7 кометал и 8 реда со 8 мм (U. S. L/11) капчиња кука.Луксузна мека и пријатна, Bernat Ќебе е жанила-стил предиво дека е совршена за домашни décor проекти.Од ќебиња, да капчиња кошеви, Ќебе е идеален за еден широк спектар на проекти.Тоа е супер гломазна тежина бода до брзо, што го прави одличен избор за afghans и ќебиња.Достапни во широк спектар на цврсти и variegate нијанси да комплимент вашиот дом décor и во економска голема топка големина за поголеми проекти.Во склопот машина перат и dryable.Луксузен, мека и пријатна предиво, Bernat Ќебе е жанила-стил предиво дека е совршена за домашни décor проекти.Од ќебиња, да капчиња кошеви, Ќебе е идеален за еден широк спектар на проекти.Неговата супер гломазна тежина бода до брзо, што го прави одличен избор за afghans и ќебиња.Достапни во широк спектар на цврсти и variegate нијанси да комплимент вашиот дом décor.Економски голема топка големина за поголеми проекти.Во склопот машина перат и dryable.Избрана Сенка : Сребро Челик.

Особините