.

YSCSPQA Potentiometer 3590S-2-103L 3590S 100-10K ohm Прецизност Multiturn Potentiometer 10 Прстен Прилагодливи Отпорник + Врти Пребројување на Dial Ротари Knob (Отпор : 100K Ohm)

YSCSPQA Potentiometer 3590S-2-103L 3590S 100-10K ohm Прецизност Multiturn Potentiometer 10 Прстен Прилагодливи Отпорник

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Врвот на вредноста тип и kurled окното за лесно да работат во faily користите време.Погоден за мултимедија, јазик, електронски уреди, итн.Голема предмети за користење на контрола на електрични уреди како што се контрола на јачина на звук.Направен од метал и јаглерод филм, носат-отпорни, долг животен век.На knurled вратило на knob прави секојдневна употреба полесно.Важни елементи се користи за аудио и електрични опрема за контрола.Висока прецизност прилагодливи отпорници може да се постигне прецизна контрола на јачина на звук.

Особините