.

YSCSPQA Potentiometer Potentiometer Пластични Knob Контрола на Јачина на звук Ротари Енкодер Копчиња за Јачина на Вклучите Knob Potentiometer Копчиња 6mm Вратило (Пакување од 10)

YSCSPQA Potentiometer Potentiometer Пластични Knob Контрола на Јачина на звук Ротари Енкодер Копчиња за Јачина на Вклучите

DEN 391.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Врвот на вредноста тип и kurled окното за лесно да работат во faily користите време.Погоден за мултимедија, јазик, електронски уреди, итн.Голема предмети за користење на контрола на електрични уреди како што се контрола на јачина на звук.Направен од метал и јаглерод филм, носат-отпорни, долг животен век.На knurled вратило на knob прави секојдневна употреба полесно.Важни елементи се користи за аудио и електрични опрема за контрола.Висока прецизност прилагодливи отпорници може да се постигне прецизна контрола на јачина на звук.Тип Knurled, Директно, Вратило Големина 0.236"" (6mm) Дијаметар 0.53"" (13.5 mm ),Здолниште (16.2 mm) Висина 0.65"" (16.7 mm ) Индикаторот Да Материјал Пластични Боја Црна.

Особините