.

Yifely Романтична се Зголеми самолепливи ПВЦ Полица Лагер Обновена Старата Салон Фиоки Шминка Кутии 17.7 Инчен од 9.8 Нозе

Yifely Романтична се Зголеми самолепливи ПВЦ Полица Лагер Обновена Старата Салон Фиоки Шминка Кутии 17.7 Инчен од 9.8 Нозе

DEN 261.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

1.Големина : 17.7 инчен(45cm) широк x 118 инчен(3 метри) долго, 0.1 mm дебели(Поради рака-го направија за сечење, ве молиме оставете девијација од 3 до 6 см.)2.Материјал : ПВЦ хартија .Хартија Супстрат : ПВЦ смола. 3.Технологија на печатење : Вода-базирани мастило печатење.Површината Изработка : Текстура.4.Функција : самолепливи, водоотпорен, отстранлив.Заштита на мебел површината и внатрешниот,надградба на ѕидот е во потрага. 5.Примена : Сува и рамна површина.6.Пакет Inclued : 1 X Полица Лагер Roll ATTENTION : 1.Боја на ѕвонење може да се разликува поради светлина во собата, слики за на ѕид за повикување само.2.Купат доволно ролни во време за да бидете сигурни дека тие доаѓаат од иста серија за да се избегне боја разлика.3. Позадина ќе добиете може да има некои брчки на тоа, или и двете цели, но тоа не ефект во потрага по употреба на сува рамна површина.4. Методи на чување : се чуваат на ладно, суво и вентилирани место.Бидејќи од ПВЦ материјал, може да се стави тоа во таквите место да се отстрани винил мирис. 5. Доколку купите повеќе од два предмети, ние може да пакет на вашата цел во ЕДНА РОЛНА со toal должина ќе нареди заедно во една парцела.Но нашиот други склад во локална ќе испрати seperated се тркалаат.Инсталација : 1. Тоа може да биде поставен на било каква мазна, чиста и сува површина како полица, табла, дрво кабинет,фиока,ѕидови,прозорци,стаклени и така натаму.Тоа е најдобро да се применуваат на собна температура.2. Песок надолу нерамни површини пред да се држат.Чистење на големи површини со благ сапун и вода.3. Мерење на површината за да се покријат.Исечете го филмот во право големина, оставајќи околу 5cm екстра преклопување на сите рабови е beter.4. Излупете исклучување на подлога од хартија рамномерно со една рака, додека мазнење на филмот на површината.Со другата рака, од центарот до рабовите.За ова подобро е да користете мека крпа.5. Набори и воздушни меурчиња може да се отстрани со примена на светлина притисок од центарот на рабовите.Пирс тврдоглав меурчиња со игла и го притисне на воздухот надвор.

Особините