.

Melin Алатка CCMG35 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, AlTiN Monolayer Заврши, 35 Сте Хеликс, 4 Флејта, 4 вкупна Должина, 0.7500 Сечење Дијаметар, 0.75 месо тело Дијаметар

Melin Алатка CCMG35 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, AlTiN Monolayer Заврши, 35 Сте Хеликс, 4 Флејта, 4 вкупна Должина,

DEN 2958.96

Износот
Во форма достапна за нарачката

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Алуминиум титаниум нитрид е сличен на Ti Al N но со повисока содржина на алуминиум за подобрување на цврстина и мазност.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Посебни хеликс и геометрија за обработка јаглероден челик, од легиран челик, и нерѓосувачки челик. 35 Степени хеликс агол.Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи .Посебни хеликс и геометрија за обработка јаглероден челик, од легиран челик, и нерѓосувачки челик. 35 Степени хеликс агол.Алуминиум титаниум нитрид е сличен на Ti Al N но со повисока содржина на алуминиум за подобрување на цврстина и мазност.

Особините