.

1 Парче Црна Телефон Armband Ракав Телефон Зглоб Бенд Ракав Рака Торба Работи Спортски Рака Бенд Врвка На Држачот За Универзална Спортски Armband Мобилен Телефон Носитело

1 Парче Црна Телефон Armband Ракав Телефон Зглоб Бенд Ракав Рака Торба Работи Спортски Рака Бенд Врвка На Држачот За Универзална

DEN 191.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Материјал : Spandex/Lycra, направен од високо-квалитет полиестер влакна и spandex.Тоа е лесен и флексибилен.Тоа се вклопува во вашата рака совршено и ви дава удобно искуство без триење на кожата за време на вежбање.Тоа може да биде машина изми и е многу лесно да се чисти.Големина : Вкупна должина од 12 см, ширина 10 см, можете да го носат на вашиот зглоб или рака. (Доколку сакате да го носат на раката, ве молиме да се измери вашиот biceps обемот (не виткајте) да бидете сигурни дека тоа се вклопува правилно.).Дизајн : Патент дизајн спречува мали предмети како што се мобилни телефони од лизгање off резултат на напорни вежби.Двострано џебови, 1 патент џеб и 1-пати џеб.На патент џеб може да се користи за чување на скапоцености, и виткање џеб можат да носат преносни малите објекти, како што се копчиња, MP3, MP4, пари или други потребни мали објекти.Широка примена : Тоа не само што не е многу погоден за патување, но, исто така, погодна за многу други активности на отворено.Како што се трчање, пешачење, риболов, конкуренцијата, велосипедизам, кампување, планинарење, музички фестивал шоу, градинарство, сали за вежбање, итн.Функција : Држете го телефонот цврсто и да ја поправите тоа на вашиот зглоб за да помогне да се спречи губење и кражба.Нема да се притисне и стимулира.Тоа не ќе се фаќа и наштети на вашата кожа.Многу погодна за активен начин на живот, патување и во движење.Арм перниче е многу тенка и одговара на повеќето луѓе со оружје.Ако постои некој looseness на вашата рака или зглоб за време на употреба, можете да се тркалаат до тоа да се прилагоди на соодветен степен на стегање.Материјал : Spandex/Lycra.Големина : Вкупна должина од 12 см, ширина 10 cm.Боја : Црна.Пакет содржи : 1 Парче мобилен телефон пливање.Напомена : 1. Поради причината на светлината и на екранот, бојата може да има мала разлика.Ова е неизбежна, ве молиме разбирање!2. Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.

Особините