.

Magpul MBUS ПРО LR Прилагодливи Заден Поглед

Magpul MBUS ПРО LR Прилагодливи Заден Поглед

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Сите челична конструкција; челик, правоаголни поглед пост избор помеѓу натпревар и стандардни ширини (.040" Натпревар ширина за зголемена прецизност; .060" Стандардна ширина за максимална видливост).Случај појачани и заврши со Melonite QPQ за екстремни отпорност на абење и отпорност.Месеци на било МИЛИ-STD-1913 Picatinny/STANAG 4694 железница.Висина прилагодување на тркала за 200-600 метар растојанија во 50 метри постепено.Позитивни detents во двете нагоре и надолу позиции; стандард глетка висина кога распоредени.Новиот mbus Про LR капитализира на низок профил и елегантен стил на оригиналната mbus Про, при додавање на дополнителна функција на надморска височина прилагодување на тркала точно да се вклучат целите на променлива растојанија.Изградена со сите челична конструкција, ова е sighting решение, што обезбедува не-алатка корекција, максимална сила, отпорност на корозија, и функционалност во компактен пакет.Позитивни detents задржи mbus Про LR во стандарден поглед висина кога распоредени и толку ниско, кога сместени дека ќе тешко ја забележуваме.

Особините