.

Бебе Безбедност Шлем Младата Глава за Заштита на Заштитните Harnesses Капа Прилагодливи Antislip AntiFall Главата Guard Главата Заштитник за Години во Текот на Индексирање 713 (Бо?

Бебе Безбедност Шлем Младата Глава за Заштита на Заштитните Harnesses Капа Прилагодливи Antislip AntiFall Главата Guard

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

*Одговараат за бебе на возраст 19-24months и главата обемот of13-24m , и Овој шлем може да се adju.ЗАБЕЛЕШКА : Овој шлем Не е погодна како велосипед заштита. *Бебето шлем може да се мијат со вода, тоа е не-токсични и нема да им наштети на бебето, мајките не треба да се грижите. *Чувајте ги чисти, е важно да се на бебе/години, бебето хамлет се перат со вода и нема да има било deforming по повторува се мијат. *Надворешниот слој е направен од памук, го пополните слој е висока густина и еластична сунѓерот ослободени од мирис.Дизајниран за максимална шок апсорпција и отпорност. *Уживаат во нивниот прв месеци со максимална заштита и безбедност без да остават зад себе било забавно!Престане да се грижиш за остри агли на столици и маси.На прилагодливи дизајн одговара на било детето е глава.Добредојдовте на нашиот продавница, ние се трудиме да им служи на you Baby Helmet For активен детето, кој е за учење да одиме, ползи и да застане, шлем заштитник дефинитивно ќе ја заштити од повеќе удари и модринки.Бебето шлем на може да се заштити бебето глава од вибрации и влијание за да се заштити бебето.Целосна главата заштита на уредот може да се осигура безбедноста на децата и да ги заштити кога тие почнуваат да ги учат како да се игра затворени простории или на отворено.информација за производот : име на Производ : бебе безбедност helmet Weight : за 120g Material : полиестер strap Type : adjustable Scope на примена : Тоа се носи со бебиња кога се учат да лазат, да научат да одат и да игра.погоден сезони : Пролет, Лето, Есен, Winterour услуга : Клиентите Задоволство Е Наш Приоритет : Ако не сте задоволни со производот.Само кажете ни и ние ќе се потрудиме да ви даде најмногу задоволително решение.Ако имате проблем со производот, ве молиме контактирајте со нас во времето.Ние ќе се справи со тоа за вас во рок од 24 часа.Ако не сте задоволни со шлем, ние и ветуваме да се обезбеди 100% пари гаранција за враќање во рок од 30 дена.

Особините