.

Колумбија Мажите Trailstorm Средината Водоотпорен Пешачење Чевли

Колумбија Мажите Trailstorm Средината Водоотпорен Пешачење Чевли

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Увезени.Гумен ѓон.OMNI-TECH : Нашиот комерцијален технологија обезбедува воздух-порозни заштита, што е водоотпорен и дише, одржување на мајката природа е елементи надвор, во исто време овозможувајќи внатре да дише – имајќи сува и удобно, без разлика на условите.УРБАН СТИЛ – ТРАГА ПЕРФОРМАНСИ : ќе Ви се допаднат оваа технички турист развиваат низ призмата на урбаното активист.Тоа е водоотпорен говорница дека карактеристики модерна изградба доставување на флексибилност и удобност за широк спектар на патеката активности.Се ОБЕЗБЕДИ ОСНОВА : Нашата Navic се Вклопи во Системот обезбедува природен midfoot заклучување, додека лесна мрежа обезбедува исклучително се вклопуваат и поддршка.На gusseted јазик го задржува остатоци надвор, и моделирани пети капа обезбедува трајни заштита.Во текот на целиот ДЕН ПОДДРШКА : Инкорпорирање на нашите Tech Lite + midsole, на оваа говорница обезбедува одговорно амортизирање и стабилност, без да се жртвува удобност.НАПРЕДНИ ВЛЕЧЕЊЕ : Кој се ПРИЛАГОДАТ TRAX, на outsole кој обезбедува исклучителна влечење во влажни и суви услови. 4 mm гкл со аголни предни и задни ориентации се обезбеди оптимална рамнотежа помеѓу влечење и трајност на различни терени.Изграден да се земе траги од невремето, овие чизми ви помогне да се движат брзо, останете суви, и се чувствуваат поддржана на тежок терен.Тие функција водоотпорен-дише изградба, ултра cushioned Techlite midsole, и се Прилагодува Trax outsole со исклучителни зафат и 4 mm гкл за влечење. Овие trekkers функција моделирани без да се шие TPU пети капа за екстра бореле за заштита, додека лесна мрежа и gusseted јазик го задржува остатоци надвор.Ghillie алкохол со нашите Navic се Вклопи во Системот обезбедува природен midfoot заклучување.Нозете се сигурни дека сакаат овие три-сезона чизми. Колумбија нуди овие луѓе е чизми во повеќе бои, со точно-на-големина одговара.

Особините