.

Колумбија Мажите Trailstorm Средината Водоотпорен Пешачење Чевли

Колумбија Мажите Trailstorm Средината Водоотпорен Пешачење Чевли

DEN 1782.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Увезени.Гумен ѓон.OMNI-TECH : Нашиот комерцијален технологија обезбедува воздух-порозни заштита, што е водоотпорен и дише, одржување на мајката природа е елементи надвор, во исто време овозможувајќи внатре да дише – имајќи сува и удобно, без разлика на условите.УРБАН СТИЛ – ТРАГА ПЕРФОРМАНСИ : ќе Ви се допаднат оваа технички турист развиваат низ призмата на урбаното активист.Тоа е водоотпорен говорница дека карактеристики модерна изградба доставување на флексибилност и удобност за широк спектар на патеката активности.Се ОБЕЗБЕДИ ОСНОВА : Нашата Navic се Вклопи во Системот обезбедува природен midfoot заклучување, додека лесна мрежа обезбедува исклучително се вклопуваат и поддршка.На gusseted јазик го задржува остатоци надвор, и моделирани пети капа обезбедува трајни заштита.Во текот на целиот ДЕН ПОДДРШКА : Инкорпорирање на нашите Tech Lite + midsole, на оваа говорница обезбедува одговорно амортизирање и стабилност, без да се жртвува удобност.НАПРЕДНИ ВЛЕЧЕЊЕ : Кој се ПРИЛАГОДАТ TRAX, на outsole кој обезбедува исклучителна влечење во влажни и суви услови. 4 mm гкл со аголни предни и задни ориентации се обезбеди оптимална рамнотежа помеѓу влечење и трајност на различни терени.Изграден да се земе траги од невремето, овие чизми ви помогне да се движат брзо, останете суви, и се чувствуваат поддржана на тежок терен.Тие функција водоотпорен-дише изградба, ултра cushioned Techlite midsole, и се Прилагодува Trax outsole со исклучителни зафат и 4 mm гкл за влечење. Овие trekkers функција моделирани без да се шие TPU пети капа за екстра бореле за заштита, додека лесна мрежа и gusseted јазик го задржува остатоци надвор.Ghillie алкохол со нашите Navic се Вклопи во Системот обезбедува природен midfoot заклучување.Нозете се сигурни дека сакаат овие три-сезона чизми. Колумбија нуди овие луѓе е чизми во повеќе бои, со точно-на-големина одговара.

Особините